Maďarsko je jedinou zemí EU, kterou Joe Biden nepozval na Summit za demokracii

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Maďarsko ale na rozdíl od Spojených států s demokracií problémy, říká ministr maďarské vlády

Spojené státy vedené levicovým prezidentem Joe Bidenem musí za každou cenu nějak urazit Maďarsko, a tak ho jako jedinou zemi Evropské unie nepozvaly na virtuální Summit za demokracii konaný tento měsíc 9. – 10. prosince.

Ministr maďarské vlády Gergely Gulyás na to ve čtvrtek reagoval tvrzením, že předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen nebude na nadcházejícím Summitu za demokracii tento měsíc moci mluvit jako zástupkyně celé Unie.

Na poradě vyslanců EU ve středu zástupce maďarské vlády řekl, že členské státy EU nebudou moci na té akci pořádané Bidenem, tj. Summitu za demokracii, mluvit jedním hlasem, jelikož Maďarsko jako jediný stát EU nebylo pozváno. K dalším zemím, které nedostaly pozvánku, patří Čína a Rusko.

Účelem zasedání bude, aby delegáti prodiskutovali problémy, s nimiž se dnes demokracie potýká. Je zvláště zajímavé, že EU předtím k tomuto nedosáhla žádného jednohlasně odsouhlaseného postoje.

Gulyáse se na informačním sezení vlády ve čtvrtek ptali na jeho názor na to, že Spojené státy na tento summit Maďarsko nepozvaly. Ministr uvedl, že když někam nebylo pozváno Maďarsko, tak ani nelze reprezentovat společný postoj EU s dodatkem, že společná zahraniční politika vyžaduje všechny členské státy.

Ministr také řekl, že Maďarsko nemá žádné takové závažné „problémy s demokracií“ jako Spojené státy.

„Kdybychom mohli pomoci a Amerika by usoudila, že je třeba nás požádat o radu, jsme k dispozici,“ řekl ministr s dodatkem, že na rozdíl od Spojených států si v Maďarsku skoro jedna třetina voličů nemyslí, že volby byly zfalšovány podvodem.

Podle významné studie od profesora Martina Gilense z Princeton University a profesora Benjamina I Page z Northwestern University, o které ve Spojených státech referovala média napříč mainstreamem, bylo zjištěno, že Spojené státy nejsou žádnou demokracií, nýbrž že jde o oligarchii dvou stran. Na rozdíl od nich má Maďarsko systém mnoha stran, kde mají alternativní strany reálnou šanci na voličský úspěch, což voličům nabízí demokratičtější volbu. Současná maďarská vláda dosáhla v posledních volbách dvoutřetinovou většinu, což z ní udělalo jednu z nejpopulárnějších stran celé Evropy

December 03, 2021

editor:REMIX NEWS

author:MANDINER

via: Zdroj: https://rmx.news/hungary/hungary-is-the-only-eu-country-not-invited-to-joe-bidens-summit-for-democracy/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments