Maďarsko daruje peníze na opravu řeckých kostelů zničených vandaly z řad migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Maďarská vláda daruje 30 000 $ na opravu křesťanských kostelů poničených vandaly z řad migrantů na řeckém ostrově Lesbos.

„Jakožto součást Programu @HungaryHelps přispíváme 30000 USD na obnovu interiérů kostelů zdemolovaných na řeckém ostrově Lesbos imigranty,“ uvedl v příspěvku na sociální média státní tajemník pro pomoc perzekuovaným křesťanům Tristan Azbej.

„Doufám, že naše poselství o ochraně křesťanského dědictví a o ilegální migraci bude vyslyšeno.“

Letos na jaře muslimští migranti převážně ze Sýrie zaútočili na ostrově Lesbos na několik křesťanských svatyní, k čemuž patřil např. nájezd z počátku března na křesťanský chrám Hagios Georgioos u vesnice Moria, domova velkého uprchlického tábora.

Místní obyvatelé řekli, že když policie zabránila stovkám migrantů, aby se přemístili do Atén, tak pak banda asi dvaceti z nich vpadla do kostela a pomstila se poničením chrámové lodi a oltáře včetně ikon a vybavení kostela.

Skupina asi 500 uprchlíků se pokusila z tábora Moria pochodovat do přístavu Mytilini, ale narazili na členy pohotovostní policie MAT. Migranti sice řeckou policii zasypali kameny, ta je ale odrazila chemickými a omračujícími granáty.

Vandaly poničený chrám Svatého Jiří na Lesbu.

O měsíc později zaútočila další banda migrantů na kostel Svatého Rafaela, jemuž rozmlátila jeho dřevěná vrata a uvnitř kostela způsobila další znesvěcení.

Loni v listopadu migranti na ostrově Chios poničili kostel Hagios Haralambos ve vsi Chalkios už potřetí, přičemž spálili oltář.

Členové řecké národní menšiny v Maďarsku v reakci na tento vandalismus kontaktovali úřad ministerského předsedy Viktora Orbána, aby jim pomohl s obnovou jejich kaplí.

Ministr pro pomoc perzekuovaným křesťanům v rámci jeho Programu pomoci Maďarska na tuto výzvu reagoval darem 10 milionů HUF (30 000 $) na renovaci kostelů na ostrově Lesbos, které budou předány Samosprávě Řeků v Maďarsku.

„Maďarsko tvrdě stojí za ochranou svobody náboženství a křesťanské kultury,“ prohlásila kancelář ministerského předsedy. „Zastáváme názor, že musíme přistoupit k pomoci tam, kde dochází k potížím, místo abychom si ty potíže dováželi sem.“

Lesbos má jen 90 000 občanů domorodého obyvatelstva, ale hostí asi 25 000 migrantů.

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

16 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/16/hungary-donates-funds-to-repair-greek-churches-vandalized-by-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments