Maďarská vláda se veřejnosti ptá, jestli chce zrušit lockdown

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

BUDAPEŠŤ, Maďarsko (AP) – Maďarská vláda ve čtvrtek spustila internetový dotazník, v němž občany žádá, aby vyjádřili svůj názor na zrušení pandemických restrikcí, když po týdnech poklesu případů COVID-19 tyto začaly znovu růst.

Vláda těch sedm otázek nazývá „národní konzultací,“ tj. neformální, nevědecký průzkum, o kterém vládní činitelé mluví, že je zamýšlen jako indikátor sentimentu veřejnosti. Tyto otázky se týkají možného zrušení restrikcí, které jsou zavedeny od 11. listopadu, včetně zákazu vycházení od 20 h do 6 h a povinného zavření hotelů a restaurací, které jsou zavedené od 11. listopadu.

V konzultaci se také ptají, zda by mezi prvními otevřenými zařízeními při uvolňování restrikcí měla být sportovní zařízení jako tělocvičny a plavecké bazény, u kterých se restrikce zruší, a zda by se restrikce měly uvolňovat postupně nebo zrušit všechny současně „na konci pandemie“.

„Někteří říkají, že jakmile to pandemická situace dovolí, mělo by být jedním z prvních kroků opětovné otevření restaurací a hotelů při dodržování přísných bezpečnostních směrnic. Souhlasíte s tím?“ zní jedna z otázek.

Maďarsko, které v prvních měsících koronavirové pandemie utrpělo jen málo zaznamenaných případů úmrtí, se během podzimu a teď zimy potýká s těžkostmi, aby udrželo čísla dost nízko. Ke čtvrtku v zemi na příčiny spojené s koronavirem zemřelo 14 035 lidí, tedy necelých 10 na milion, což Maďarsko staví na 12. místo na světě v úmrtnosti na 100 000 obyvatel, uvádí data od John Hopkins University.

Trvalý pokles v denním přírůstku případů a v úmrtích, který začal koncem prosince, se tento měsíc začal obracet, i když země začala dostávat dodávky ruských a čínských vakcín. Maďarsko se tak stalo jediným členem Evropské unie, který se odtrhl od programu opatřování vakcín přes EU, když si zajistilo dávky vyrobené v Číně a v Rusku.

Vláda provedla předchozí národní konzultaci loni v létě, zda zrušit restrikce a začít s ekonomickým zotavením, čehož bylo rétoricky využívání jako lidového mandátu pro udržení země otevřené, i když se pandemické ukazatele v září a říjnu dramaticky zhoršovaly.

V zářiovém interview maďarský ministerský předseda Viktor Orbán řekl, že výsledky letní konzultace ukazují, že Maďaři nechtějí, aby na ně byla uvalena přísná pandemická opatření.

„To nám řekli v dotaznících: nechtějí, aby se země zastavila. Chtějí, aby nadále fungovala,“ řekl.

Orbánova vláda v posledních letech použila i jiné konzultace, aby předvedla, jakou mají její politiky lidovou podporu ohledně imigrace a vztahů s EU.

Nový dotazník se také občanů ptá, zda si myslí, že by imunitní potvrzení, tj. dokument, o kterém vláda říká, že se bude vydávat těm, kdo byli proti viru očkováni nebo se z infekce zotavili, měl lidi od některých restrikcí osvobodit. Také se nastolila možnost zavřít maďarské hranice pro cizí občany, pokud nebudou mít imunitní potvrzení.

ATTILA KISBENEDEK/AFP/Getty Images

BREITBART LONDON

18 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/02/18/hungary-government-asking-public-whether-they-would-like-lockdown-lifted/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments