Maďarská policie objevila 16 tunelů používaných migranty k překračování hranic

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Maďarská policie říká, že objevili nejméně 16 tunelů používaných pašeráky k pašování migrantů přes hranici ze sousedního Srbska.

Ty malé tunely, které jsou kolem sto stop (30 m) dlouhé leží u vesnice Csikeria a města Morahalom. O objevení tunelů se říká, že se vynořily poté, co se policii u hranice povedlo chytit 26 ilegálních migrantů z Afghánistánu a Sýrie.

Podle zprávy italských novin Il Giornale si pašeráci lidí za migranty účtují až 3 500 €, aby se dostali do Maďarska a tudíž do Evropské unie. Tunely se staly oblíbených způsobem, jak se proplížit do Maďarska, jelikož plot na národní hranici počty migrantů vstupujících do země od svého vybudování v roce 2015 drasticky snížil.

Mluvčí policie kraje Csongràd Szilvia Szab místním médiím řekla, že tunely se skrývaly pod kartáčem a že tato nová aktivita ukazuje, že pašeráci své podnikání po karanténách wuhanského koronaviru zvyšují.

V srpnu maďarské úřady poprvé veřejnost upozornily na budování tunelů podél hranice. Uvedly, že v roce 2020 se potýkaly s nejméně 18 000 migranty, co se pokoušeli přejít do země, což je nejvyšší číslo od vrcholu migrační krize v roce 2015.

Maďarsko v lednu pozorovalo shromažďování ohromného počtu migrantů dožadujících se vpuštění na hranici v Röszke. Maďarská vláda později zveřejnila nahrávku asi 50 až 70 migrantů pokoušejících se útočit na hraniční přechod.

Ač se Maďarsku v posledních několika letech dařilo značně snižovat ilegální migraci, tak mu v červenci zasadil ránu Evropský soudní dvůr, který rozhodl, že Maďarsko nesmí migranty zadržovat v tzv. tranzitních zónách na hranici.

Chris McGrath/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

27 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/27/hungarian-police-discover-16-tunnels-used-migrants-cross-border/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments