Macronova vláda od Air France požaduje, aby se přeměnila na spolek Zelených greténů, jinak nedostane záchranné peníze kvůli koronaviru

Globální oteplování, NWO

Francouzská vláda požaduje, aby se její národní aerolinky Air France podvolily Zelené ideologii a zrušili např. všechny domácí lety, aby obdržely vládní záchranné peníze.

Francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire řekl, že tyto aerolinky, které se kvůli pandemii wuhanského koronaviru potácí na pokraji bankrotu, by mohly dostat půjčku až 7 miliard €, ale jen, když se greténsky stanou těmi nejzelenějšími aerolinkami světa.

„K tomu patří odstranění domácích letů a upřímně řečeno, když tu cestu můžete absolvovat za necelé dva a půl hodiny, tak je nasedat na letadlo neospravedlnitelné. A to by nemělo být přechodné opatření, nýbrž definitivně navždy,“ řekl v pondělí pan Le Maire vysílači France Inter.

„Chceme nízkouhlíkovou ekonomiku na úrovni doby. Myslím, že můžeme tuto krizi využít jako unikátní příležitost k tomu, abychom redefinovali, co od naší ekonomiky chceme a předsevzali si nové lepší ekonomické ambice,“ řekl.

Air France nejsou jedinou aerolinkou, která od vlády požaduje půjčky nebo záchranné výkupy, aby se vypořádaly s důsledky wuhanského koronaviru.

Skandinávské aerolinky SAS si tento týden zajistily od Švédska a Dánska 300 milionů €, kdy do této dohody jsou zapojeny čtyři banky a schválila ji Evropská unie.

„Tento dluhový balíček se zárukou, který schválila Evropská komise, se realizuje kvůli krizi COVID-19 a je zamýšlen na podporu likvidity těchto aerolinek a na přípravu zotavení jejích činností,“ uvedla SAS.

Také Finsko slíbilo maximálně 700 milionů € pomoci pro své aerolinie Finnair, aby se zotavily z ekonomického dopadu pandemie. Avšak žádné aerolinky nehlásily, že by je nutily zaprodat se ekologistickým opatřením nebo ke zrušení domácích letů, aby dostaly půjčky.

Ovšem ve vládě prezidenta Emmanuela Macrona byla v jejích dosavadních strategiích greténská agenda Zelenosti kriticky důležitým pilířem, a tak jeho vláda uvaluje politiky jako „zelenou daň“ loni uvalenou na letenky. S Macronovým ekologistickým tlakem bylo také silně propojeno vzepětí hnutí Žlutých vest, které od listopadu 2018 vedlo ve Francii každou sobotu protesty.

CHRIS TOMLINSON

6 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/06/macron-govt-demands-air-france-go-green-get-bailout-cash/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments