Macronova pokroková Francie vytváří národní Úřad proti nenávisti

Evropská Unie, POLITIKA

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner oznámil vytvoření Národního úřadu proti nenávisti.

Oznámení tohoto nového úřadu, který bude součástí polovojenských četníků, přichází poté, co bylo tento týden znesvěceno 107 hrobů na židovském hřbitově ve Westhoffenu, kdy bylo např. mnoho náhrobních kamenů počmáráno hákovými kříži, hlásí Le Figaro.

Castaner řekl, že nový úřad bude tento incident na židovském hřbitově vyšetřovat, ale zrovna tak bude pátrat po činech proti muslimům a křesťanům spadajícím do jurisdikce četníků.

„Rovněž bude mít na starosti podporu všech činitelů na všech územích, aby měli vazbu na policii a justici tak, aby pachatelé takových zavrženíhodných činů byli odsouzeni,“ dodal.

Francie už má jeden úřad specializovaný na zločiny z nenávisti, Centrální úřad pro boj proti zločinům proti lidskosti, genocidě a válečným zločinům (OCLCH) a podle Le Figaro se proto mnozí diví, v čem se bude ten četnický úřad lišit.

Zločiny z nenávisti byly jen malou součástí rozsahu OCLCH, která se obecně zabývá vyšetřováním závažných mezinárodních zločinů.

Prezident Reprezentativní rady židovských institucí ve Francii (CRIF) Francis Kalifat tento nový úřad uvítal, když řekl: „Je to řada měsíců, už si roky, co pořád říkám, že nenávist – ať už antisemitská, rasistická, homofobní nebo i sexistická – je gangrénou francouzské společnosti, a že tedy musí přistoupit k radikálním opatřením.“

„Oznámení o vytvoření národního úřadu speciálně zaměřeného na boj proti nenávisti lze jen pozitivně přivítat,“ dodal.

V posledních letech Francie zažila vzestup antisemitských útoků, kdy zprávy tvrdí, že pouze za rok 2018 narostly antisemitské incidenty o 73 procent.

V různých oblastech Francie bylo mnoho Židů kvůli obtěžování i útokům nuceno přestěhovat se jinam.

Také protikřesťanské útoky, zvláště na kostely, jsou čím dál častější, kdy podle některých odhadů dochází k nejméně třem takovým útokům denně.

PATRICK HERTZOG/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

6 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/06/macrons-france-to-create-national-anti-hate-office/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments