Macronova ministryně srovnává aktivisty za tradiční rodinu s islámskými teroristy

MULTIKULTURALISMUS, Nezařazené, Terorismus

Poslankyně a ministryně náležející k Republice na pochodu (LREM) francouzského prezidenta Emmanuela Macrona srovnávala členy hnutí na podporu tradičních rodin s radikálními islámskými teroristy.

Poslankyně LREM Marléne Schiappa, která slouží i jako ministryně mezipohlavní rovnosti, pronesla uvedený komentář tento týden, když přirovnávala hnutí Mani Pour Tous, které protestuje proti sňatkům stejného pohlaví, k islamistickým radikálům.

Tvrdila, že „mezi oběma těmito ideologiemi existuje ideologická konvergence,“ jak hlásí Europe 1.

„Dochází nejen k explozi antisemitských činů, nýbrž i homofobních,“ řekla paní Schiappa, než začala tvrdit, že „existuje aliance mezi lidmi v extrémní pravici a islamisty, kteří ve skutečnosti vedou svůj boj jednotně.“

„Řadu sloganů Manif Pour Tous vykřikují i na předměstích,“ dodala, čímž se odkazovala na značně migranty obývaná předměstí Paříže, kde v posledních letech docházelo k četným jak antisemitským, tak homofobním útokům.

Hnutí Mani Pour Tous na tyto komentáře reagovalo tiskovým prohlášením sdělujícím, že proti Schiappa podají formální žalobu za očerňování u soudu.

„Tato skandální tvrzení jsou urážkou milionů lidí ve Francii, kteří se od roku 2012 mírumilovně mobilizují, aby projevili svou oddanost rodině, prvořadosti solidarity a možnosti útočiště pro ty nejzranitelnější. Tato tvrzení jsou rovněž urážkou obětí islámského terorismu, jejichž utrpení oni relativizují,“ uvádí tato skupina.

Takovéto komentáře od Schiappa nejsou prvním kontroverzním prohlášením této političky LREM v posledních měsících. V lednu poukazovala, že za hnutím proti establishmentu Žlutých vest budou asi „cizí mocnosti“.

„Kdo financuje ty bouře? Asi cizí mocnosti? Tato otázka není vůbec nemístná, uvážíme-li, jaké postoje zaujímají italští činitelé,“ poukazovala.

Její komentáře byly odkazem na italského vůdce Hnutí pěti hvězd Luigi Di Maia, který Žlutým vestám vyjádřil svou podporu a později se s několika jejich vůdci i sešel.

CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/Getty Images

23 Feb 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/02/23/macron-mp-compares-traditional-marriage-activists-to-islamic-terrorists/

 

 

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments