Macron vyzývá EU, aby obnovila vnitřní hraniční kontroly k boji s teroristickými migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval k přepracování dohod o vnitřních hranicích Evropské unie, když uvedl, že migrační toky zneužívají teroristé.

Francouzský vůdce řekl, že příští měsíc Evropské radě navrhne přepracování Schengenské dohody EU včetně „větší kontroly“ uvnitř tohoto politického bloku.

Prezident Macron rovněž uvedl, že on zdvojnásobí počet policistů a celníků zajišťujících vlastní francouzské hranice z 2 400 na 4 800 k boji s ilegální migrací a také teroristickými hrozbami jeho zemi, hlásí France Info.

„Teroristické činy mohou provádět lidé, kteří zneužívají imigrační toky,“ řekl ve čtvrtek Macron.

Prohlášení přichází poté, co ve Francii v posledních několika týdnech proběhly dva teroristické útoky, oba s účastí migrantů.

V prvním čečenský migrant se statutem uprchlíka zavraždil na ulici učitele Samuela Patyho a uřízl mu hlavu, neboť své třídě při výuce o svobodě projevu ukazoval karikatury islámského proroka Mohammmeda. Ty kresby předtím publikoval satirický magazín Charlie Hebdo.

Druhého teroristického útoku, který proběhl v kostele ve městě Nice, se účastnil tuniský migrant, který letos připlul přes Středozemní moře, a ilegálně přistál na italském ostrově Lampedusa.

Tato odhalení vedla italského populistického senátora Mattea Salviniho, aby se ptal, kolik dalších potenciálních teroristů přichází do Evropy po migračních trasách slovy: „Kolik jich po vylodění zmizí jako on? Myslím, že jich jsou tisíce. Stejně ale existují snímky a stopy všech z nich.“

Prezident Macron po vraždě Samuela Patyho také slíbil rozbít s islamisty spojené spolky. Macron se nedávno přidal k výzvám rakouského kancléře Sebastiana Kurze proneseným po vídeňském teroristickém útoku.

Ve středu kancléř Kurz prohlásil, že je s Macronem v kontaktu a vyzval EU, aby se zaměřila na boj s politickým islámem.

„Teď je důležité, abychom v tomto boji rozhodně pokračovali. Ne jen proti islamistickému terorismu, nýbrž také proti ideologické základně za ním, tj. proti politickému islámu a radikálnímu islamizmu,“ řekl Kurz.

IROZ GAIZKA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

7 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/07/macron-calls-eu-internal-border-overhaul-combat-terrorist-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments