Macron si stojí za těmi vulgárními prohlášeními o neočkovaných a obviňuje je, že to oni zbavují svobody ostatní

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

PAŘÍŽ (AP) – Francouzský prezident Emmanuel Macron se v pátek postavil za své hrubé prohlášení o menšině odmítačů očkování v zemi, o nichž říkal, že nemůže akceptovat to, jak právě oni ostatní zbavují svobody.

Tento 44letý proslulý prezident, o němž se předpokládá, že se letos bude ucházet o znovuzvolení, dělal tento týden titulky, když použil slovo „emmerder“ (zasraní) – tj. sprosté francouzské slovo pro „verbež“ a používané i pro otravnost či obtěžování havětí. To když mluvil o své strategii jak dohnat odmítače vakcín, aby se podrobili injekcím na koronavirus. Jeho vulgární výrazy zaplnily zpravodajská vysílání a vyvolaly zuřivou reakci u jeho politických rivalů.

Macron v projevu na tiskové konferenci v Paříži uznal, že takový výraz mohl sice někoho popudit, říkal ale, že za to přijímá plnou odpovědnost.

„Ač si někteří ze své svobody udělali motto, tak ti nejenže ohrožují životy jiných, ale také je zbavují svobody. A to je pro mě nepřijatelné,“ řekl v odkazu na neočkované lidi. „Když jste občanem, tak musíte souhlasit s plněním své občanské společnosti.“

Strategií Francie je „vakcinovat, vakcinovat, vakcinovat,“ trval na svém v době, kdy země tento týden nahlásila největší počet potvrzených infekcí za jediný den. Asi 77 procent populace včetně 91 procent dospělých je plně vakcinovaných.

Macron rovněž propagoval nový vakcinační pas, aby dohnal více lidí k vakcinaci tím, že nevakcinovaní budou zbaveni sociálního života.

Tato opatření vyloučí nevakcinované lidi z míst, jako jsou restaurace, kina, divadla, muzea a sportovní arény. Tento pas se bude rovněž vyžadovat ve vlacích a autobusech mezi regiony a na domácích leteckých linkách.

O tomto návrhu zákona se bude příští týden debatovat v Senátu. Vláda doufá, že bude v polovině ledna zaveden.

JOHN THYS/POOL/AFP via Getty Images

BREITBART LONDON

7 Jan 2022

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2022/01/07/macron-stands-by-vulgar-remarks-on-unvaxed-accuses-them-of-curtailing-others-freedom/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments