Macron jmenoval vyjednavače o Brexitu Barniera jako ‚úžasnou‘ volbu za příštího šéfa EU

Evropská Unie, POLITIKA

Nadšený bojovník za globální cenzuru Michel Barnier má podle Emmanuela Macrona „úžasné“ kvality pro to, aby právě on byl příštím předsedou Evropské komise.

Když francouzský prezident komentoval fámy o tom, že vyjednavač o Brexitu za EU vede zákulisní kampaň, aby si v tomto bloku urval jeho nejvrcholnější místo, jakožto tak nějak ‚kompromisní‘ kandidát, když dosavadní favoriti nejsou schopni získat dost podpory, tak chválou Barniera vůbec nešetřil.

„Je nepochybné, že Michel Barnier je mužem ohromných kvalit a ty v poslední době opět předvedl na způsobu, jakým vedl vyjednávání s Británií o Brexitu,“ řekl tento týden v rozhovoru s belgickými médii.

Tento veterán Eurokracie „ je jedním z evropských vůdců, který má eminentní kvality a na seznamu kandidátů na vůdce Komise asi bude,“ řekl ve středu Macron Le Soir, k čemuž dodal, že zrovna on je tím, u které lze zaškrtnou všechna ta správná políčka o splnění veškerých kvalit, když on je tou eminencí, co má „zkušenost jak z nejvyšších vládních úrovní, tak z nejvyšších úrovní v Evropské komisi.“

Barnier, který zastupuje to neoliberální europarlamentní seskupení stran zvané Evropská lidová strana, zatím není oficiálním kandidátem na příštího vůdce EU, když EPP si vybralo Manfreda Webera – u kterého Politico poukazuje na nedostatek zkušeností, aby vyhověl popisu stanovenému Macronem – že ten by měl být za toto centro-pravicové seskupení nominován k volbě šéfa Komise.

Avšak tento bývalý finančník novinám řekl, že se mu nezdá, že by to šlo zvykem přes spitzenkandidaten – čili vůdčího kandidáta – v procesu, který není sice právně závazný, ale v rámci kterého Evropská rada automaticky nominovala toho tzv. spitzenkadidaten kterékoliv strany, která si urve v evropských volbách nejvíce křese, a že ten bude příštím evropským vůdcem.

Arciglobalistům, jako je Macron, jsou Barnierovy francouzské politické postoje ještě daleko bližší než postoje Němce Webera, který sice vyloučil jakoukoliv spolupráci s vlasteneckými euroskeptickými stranami v Evropě, jinak je ale třeba ohledně imigrace hodně umírněný v porovnání jak s vůdčími kandidáty levicových stran, tak i těch tzv. pravicových.

Ovšem takový Barnier, jak už v minulosti Breitbart London referoval, neustále zlořečil odporu vůči masové migraci v Evropě jakožto „extremismu, který se snaží krčit se za národními hranicemi,“ a rovněž oslavoval „mobilitu lidí“ z třetího světa valících se do Evropy jako kriticky důležitou pro dosahování „humánního pokroku,“ kdy příklad arabských matematiků pracujících během 16. století na německých univerzitách uváděl jako „důkaz“ tohoto efektu.

Přestože studie po celém kontinentu potvrzují, že migrace z třetího světa je hlavní vysávač daňovými poplatníky financovaných zdrojů, spolu s tím, že takoví nově příchozí a jejich potomci jsou pak vysoce nad-proporciálně zastoupeni ve zločinnosti a v nezaměstnanosti, tak tento někdejší eurokomisař pro mezinárodní trh a služby v roce 2011 rozhlašoval, že Evropa nutně potřebuje „masovou imigraci“, že jedině tak se zaručí trvalá udržitelnost našich systémů sociálního zabezpečení, dynamika našich ekonomik a jedině to pomůže zajistit naši vlastní bezpečnost.“

Barnier rovněž neustále vyjadřuje podporu pro zrušení anonymity celosvětově na webu a za provádění čistek proti „netolerantním“ názorům na webových stránkách, přičemž historie boje za tyto věci se za ním táhne už od roku 2004, kdy býval francouzským ministrem zahraničí.

EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty

VIRGINIA HALE

23 May 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/23/macron-barnier-great-next-eu-chief/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments