Macron dává muslimské radě dva týdny na schválení Charty republikánských hodnot

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Prezident Emmanuel Macron dal francouzské Radě muslimské víry (CFCM) dva týdny na odsouhlasení „Charty republikánských hodnot“ a slíbil skoncovat s veškerým praktikováním politického islámu.

Tento francouzský vůdce se spolu s ministrem vnitra Géraldem Darmaninem setkal s osmi zástupci CFCM a od této skupiny co nejdříve požadoval koncept a ratifikaci „charty Republikánských hodnot.“

„Budou takoví, kdo podepíší, a takoví, kdo nepodepíší. Poučíme se z toho. Buď jste s Republikou, nebo nejste s Republikou,“ řekl, jak hlásí Le Figaro, těmto zástupcům Macron.

Macron podle těchto novin dal oné skupině dvě hlavní podmínky, aby skoncovaly „s veškerým praktikováním politického islámu“ a „aby se zavázaly skoncovat s veškerým zahraničním vměšováním.“

Na ty skupiny, které s těmito podmínkami odmítnou souhlasit, se bude pohlížet jako na „separatisty,“ řekl novinám poradce s tvrzením, že Macron nebude v žádné věci dělat kompromis.

Prezident rovněž tlačil na vytvoření francouzské Národní rady imámů a CFCM vyzval, aby přišla se svými vlastními směrnicemi pro školení muslimských náboženských vůdců za využití příkladu řádů Advokátní komory a Lékařské komory jako modelu.

Na tomto projektu se už pracuje a očekává se, že se rozběhne na konci prvního čtvrtletí 2021, ale kvůli nedávným teroristickým útokům nařídil Macron policii, aby se to urychlilo.

Chems-Eddine Hafiz, rektor Pařížské mešity, Macronův tlak na boj s islamistickou ideologií komentoval slovy: „Prezident žádá jednoznačný závazek k boji s islamismem. Pokud s tím budeme bojovat bez jakýchkoliv postranních volebních motivů, tak se za to plně stavím.“

Macron už od vraždy a uříznutí hlavy učiteli Samuelu Patymu minulý měsíc a od následného teroristického útoku v Nice slibuje rozbít islamistickou ideologii a s islamismem propojené skupiny.

Jedna skupina, neziskovka BarakaCity, už byla rozpuštěna a její zakladatel nedávno požádal prezidenta Recep Tayyip Erdogana o azyl v Turecku.

Tento francouzský vůdce také vyzval k reformě dohody o volném pohybu v Schengenském prostoru Evropské unie za účelem boje s terorismem a provázání ilegální migrace s teroristickými činy.

POOL/AFP Charles Platiau

CHRIS TOMLINSON

20 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/20/macron-gives-muslim-council-two-weeks-agree-republican-values/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments