Macron dal francouzským muslimům dva týdny, aby se zřekli politického islámu, ale ani po šesti týdnech nebylo dosaženo moc velkého pokroku

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Muslimské skupiny dostaly po sériích teroristických útoků od francouzského prezidenta Macrona dva týdny na podepsání „Charty republikánských hodnot,“ ale ani o šest týdnů později se ty skupiny ještě nedohodly na finalizaci dokumentu k podepsání.

Tato charta vyzývá muslimské skupiny, aby zavrhly politický islám a zavrhly anti-semitismus, homofobii a další problémy, které jsou často pozorovány u těch, kdo se přiklání k ultrakonzervativním a radikálním ideologiím islámu.

Tato charta o politickém islámu mluví jako „o politických anebo ideologických směrech obvykle označovaných za wahhábismus, salafismus; tj. doktríny Muslimského bratrstva a obecněji jako o jakémkoliv místním hnutí, nadnárodního nebo mezinárodního ismu k použití islámu pro zřízení politické doktríny,“ hlásí Le Journal du Dimanceh.

Tři muslimské skupiny však tuto definici politického islámu odmítly. Jedna z nich, Musulmans de France, rovnou řekla, že má úzké vazby na radikální Muslimské bratrstvo.

Další koncept této charty vytvořila s Tureckem spojená Millî Görüş, jedna z největších islamistických skupin v Evropě, která působí v Evropské unii v řadě zemí.

Také došlo k tomu, že první koncept unikl do francouzských médií, a vedl franko-egyptského muslimského aktivistu Marwana Muhammeda, aby muslimské skupiny vyzval k odmítnutí charty s prohlášením na Twitteru: „Vyzývám všechny mešity, spolky a imámy, kterým ještě zůstala špetka cti, aby tu chartu nepodepisovali, když to není nic jiného než čin zřeknutí se.“

Pan Muhammed se v roce 2016 stal výkonným ředitelem Kolektivu proti islamofobii ve Francii (CCIF). Prezident Macron po říjnovém stětí učitele Samuela Patyho radikálním islamistickým čečenským uprchlíkem nařídil rozpuštění CCIF spolu s několika dalšími s islamismem spojenými skupinami.

I tento výkonný ředitel CCIF sám byl obviňován, že má vazby na islamisty včetně Muslimského bratrstva.

Další problémy vyvolal konflikt s těmito skupinami včetně debaty o odpadlictví čili lidech opouštějících islám, což je podle tohoto náboženství zločin, kdy v některých státech s muslimskou většinou, jako je Írán, se opuštění islámu trestá smrtí.

MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

28 Dec 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/12/28/french-muslims-resisting-end-of-political-islam-foreign-influence/

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments