Likvidace suverenity proběhla 25.4.2012 v 16:40 v senátu – cena 350 mld. Kč (ESM)

Nezařazené

Sešli jsme (Svobodní) již po sedmé v blízkosti senátu, abychom protestovali proti změně článku 136 Smlouvy o fungování Evropské unie (SFEU – Lisabonské smlouvy). Tato změna umožní zavedení Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), jehož částí by se (bude-li včleněn do „evropského práva“) Česká republika mohla stát automaticky jakmile by vstoupila do eurozóny. Vstoupit do eurozony již jsme se zavázali při vstupu do EU a navíc si Češi zvolí do svého čela socialisty a Fischera za prezidenta. Ti tyto zhůvěřilosti nadšeně podporují.

Tentokrát se již eurofederalisti ze všech stran cítí dostatečně silní a nebojí se neschválení. Navíc se prý pouze čekalo na Německo. Osobně jsem s několika senátory dopoledne v senátu mluvil a většina ani nevěděla, že se dnes o ESM jedná.

Sledovat můžete ze záznamu zde. Předkladatel je Karel Schwarzenberg. Nejlépe vystoupili senátoři Petr Pakosta (vystoupil z ODS) a Jiří Pospíšil (ODS).

Z vlastního dokumentu senátu vychází:

Konečný závazek České republiky pak bude činit cca 40 miliard korun splaceného kapitálu (1,33 % reálného hrubého domácího produktu) a povinnost v případě potřeby dodat dalších cca 310 miliard korun (10,34 % reálného hrubého domácího produktu).“

PS1: poděkujme mainstreamovým mediím, že o tom vůbec neinformují.
PS2: poděkujte redakci idnes, že můj blog vyřadila z hlavní strany za propagaci Svobodných
PS3: poděkujte senátorům

9 senátorů, kteří hlasovali proti návrhu:

Petr Bratský (ODS), Jaroslav Kubera (ODS), Jiří Pospíšil – senátor (ODS), Jiří Oberfalzer (ODS), Zdeněk Schwarz (ODS), Milan Pešák (ODS), Jiří Čunek (KDU), Jaroslav Doubrava (nezařazený), Petr Pakosta (nezařazený)

a 49 senátorů, kteří hlasovali pro návrh vlády:

ČSSD: Ivo Bárek, Zdeněk Besta, Jiří Dienstbier, Hana Doupovcová, Petr Gawlas, Marcel Chládek, Miloš Janeček, Jaromír Jermář, Karel Kapoun, Jiří Lajtoch, Pavel Lebeda, Miloš Malý, Miroslav Nenutil, Jozef Regec, Eva Richtrová, Jiřina Rippelová, Josef Řihák, Božena Sekaninová, Jaromír Strnad, Radek Sušil, Jaroslav Sykáček, Zdeněk Škromach, Milan Štěch, Josef Táborský, Dagmar Terelmešová, Martin Tesařík, Pavel Trpák, Petr Vícha, Dagmar Zvěřinová, Jan Žaloudík ODS: Richard Svoboda, Václav Vlček, Pavel Čáslava, Luděk Sefzig, Karel Šebek, Alexandr Vondra, Miroslav Škaloud, Veronika Vrecionová, Miloš Vystrčil KDU-ČSL: Petr Pithart, Miluše Horská, Petr Šilar, Stanislav Juránek, Václav Koukal TOP09: Jan Horník, Adolf Jílek, Jana Juřenčáková, Soňa Paukrtová, Jaromír Štětina Nezařazení: Alena Dernerová

PS4: Udělal rozhovory s deseti senátory, co hlasovali pro a ani jeden nevěděl odpovědi na následující otázky:

1) Jakým způsobem se rozhoduje v ESM 2) Jestli může rada guvernerů navyšovat celkový objem peněz ESM 3) Jak vysvětlí svým dětem, že hlasovali pro něco o čemž si nezjistili ani základní fakta a co je zaváže platit stovky miliard korun … (dnes zpracuji do formy videa)

Vít Jedlička je předseda Reformy.cz a člen Strany svobodných občanů

Starší člániky k ESM:

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments