Lidová revoluce zvítězila, říká Farage

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Vůdce Brexitu Nigel Farage slaví, že Británie konečně odchází z institucí EU, kdy říká, že k tomuto historickému momentu došlo jen proto, že se lid bouřil proti establishmentu a teď prosazuje „své vlastní status quo.“

Británii oficiálně uplynulo přechodné období a opustila celní unii, jednotný trh a další regulatorní instituce ve 23 h na Sivestra.

Pan Farage v rozhovoru pro talkRadio s Patrickem Christysem v hodinách odpočítávání času do Brexitu a roku 2021 řekl, že by stejně spíše upřednostnil odchod Británie z bloku čistým odtržením, tj. Brexit ‚bez dohody‘, a že je zklamán z takových aspektů dohody jako ujednání týkající se Severního Irska a rybolovu.

„Daleko radši bych odešel bez dohody. Radši bych odešel odtržením a přijal krátkodobé útrapy, avšak byl osvobozen ode všech forem těch hrůzných lidí v Evropské komisi,“ řekl pan Farage.

Řekl však, že se mu „ulevilo,“ že dohoda Borise Johnsona byla daleko lepší než ta, kterou zkoušela Dolní sněmovnou protlačit ministerská předsedkyně Theresa May, jejíž koncept odhalila roku 2018.

„Ač tato dohoda není perfektní, jsme na tom daleko, daleko lépe, než bychom byli po tom příšerném podstrčení, jaké nám cpala paní May. Prostě se mi ulevilo, že jsme se nakonec z toho dostali. Určitě mám výhrady k jedné či dvěma věcem, ale je to klíčový moment britské historie, o tom nepochybuji.

„Došlo k tomu jen proto, že lid se bouřil proti establishmentu.“

„Po dnešní půlnoci, už nebude cesty zpět. My odcházející máme vlastní status quo. Kdokoliv by teď vystoupil a řekl, že bychom tam měli znovu vstoupit, sklidí posměch,“ řekl.

Tento veterán euroskepticismu, který vede kampaň za nezávislost Británie na Evropské unii už 27 let, pokračoval: „Ten velký zlom ukončením brexitových válek, co skončí dnes v 11 v noci, je tím, o čem si myslím, že dnes v noci oslavujeme.“

„Máme za sebou čtyři a půl roku trpkých debat, protože establishment ten výsledek odmítal akceptovat,“ řekl s poznámkou, že i přes snahy mocných zastánců setrvání předvedli Britové roku 2016 při referendu během voleb do Europarlamentu, kdy došlo k ohromnému vítězství Faragovy strany Brexitu, a po dvou všeobecných volbách, že chce z EU odejít.

„Na to budu v 11 hodin, až si nasadím brýle, myslet. Lidová revoluce zvítězila,“ řekl.

VICTORIA FRIEDMAN

1 Jan 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/01/01/the-peoples-revolution-has-won-says-farage/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments