Levicová italská vláda odhodlána zrušit Salviniho vyhlášky proti masové migraci

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Italská ministryně vnitra Luciana Lamogese poslala italskému ministerskému předsedovi Giuseppe Contemu dopis s legislativním konceptem, pomocí kterého by se mohly zrušit vyhlášky proti masové migraci zavedené populistickým senátorem Matteo Salvinim.

Ministerský předseda Conte předtím prohlásil, že chce reformovat bezpečnostní vyhlášky, které udílí velké pokuty neziskovkám pro transport migrantů a silně omezují jejich činnost při přivážení migrantů od libyjského pobřeží.

Ač ministryně vnitra Lamorgese už omezila pokuty na pouhých 10 000 € až 15 000 €, mnoho z těch bezpečnostních vyhlášek zůstává v účinnosti, jako zákaz povolení k pobytu pro neúspěšné žadatele o azyl na základě „humanitárních“ důvodů.

Podle zprávy z novin Il Giornal teď Conteho levicová koaliční vláda usiluje o zvrácení Salviniho vyhlášek a o opětovné otevření země masové migraci.

Od nové vyhlášky se čeká, že bude celkem obsahovat devět paragrafů, z nichž jeden rozšiřuje „speciální ochranu“, která má nahradit povolení k pobytu kvůli humanitární ochraně.

Koalice Demokratické strany (PD) s Hnutím pěti hvězd diskutuje o zrušení vyhlášek proti masové migraci nejméně poslední rok. Už neziskovkám dovolila, aby operovaly alespoň s omezenou kapacitou, ač občas zabavovala jejich lodi po vylodění migrantů.

Lodi patřící v Německu sídlící neziskovce Mořské oko původně italské úřady odmítly vstup do přístavu a tento týden bylo oznámeno, že loď s 125 migranty na palubě bude muset místo toho cestovat do francouzské Marseille.

Ve čtvrtek však vyšlo najevo, že italské úřady se podvolily a daly plavidlu neziskovky Alan Kurdi přístup do přístavu Arbatax v Sardinii.

K tomuto přijetí došlo po stížnostech od francouzské vlády, která řekla: „Dva roky vždy stáli za Itálií v mechanismu solidarity při zvládání přistání. Žádáme vás tudíž, abyste přívětivě odpověděli na žádost neziskovky o přistání v nejbližším přístavu.“

CHRIS TOMLINSON

26 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/26/leftist-italian-govt-set-to-dismantle-salvini-anti-mass-migration-decrees/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments