Léto nejspíš koronavirus nezastaví, říká Evropské centrum kontroly chorob

TECHNOLOGIE

Evropské centrum pro kontrolu chorob (ECDC) předpovědělo, že vyšší teploty letos v létě nejspíš šíření čínského koronaviru nezastaví.

Tato agentura ve středu uvedla, že přes určité naděje je letní zpomalení šíření nepravděpodobné s tvrzením: „Až dosud neexistuje žádný důkaz, že by SARS-CoV-2 vykazoval zřetelnou zimní sezónnost, jako je to u jiných lidských koronavirů na severní polokouli.“

ECDC uvádí, že koronavirus přežil a šířil se v oblastech jako Singapur, kde nebylo vidět, že by vysoká vlhkost a tropické teploty měly dramatický účinek na šíření tohoto viru, hlásí Kathimerini.

Je nepravděpodobné, že by spolu s oteplením letos v létě došlo ke zpomalení šíření choroby, ECDC ještě dodala, že je nepravděpodobné, aby se v polovině dubna všechny evropské země bez dodatečných opatření dočkaly dostatku jednotek lůžek intenzivní péče (ICU) s celkovou potřebnou kapacitou.

Tato agentura rovněž zvýšila úroveň hrozby pro seniory, kteří jsou tímto virem infikováni na „hodně vysoký“, přičemž pro obecnou populaci dále drží mírnou úroveň.

Evropská unie původně koncem února hrozbu wuhanského viru nebrala moc vážně a odmítla zavést kontrolu hranic, takže teď už je globálním centrem tohoto viru Itálie, která tehdy měla jen několik set případů.

Od té doby se počet případů v Itálii zvýšil na více než 80 000 a úmrtí se tam už vyšplhala na více než 8 000, čímž v uplynulém týdnu překonala Čínu. Dramatický nárůst zažívá také Španělsko, které též už Čínu ve středu překonalo více než 4 000 zesnulými.

Počátkem tohoto měsíce předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vycouvala z předchozí politiky EU, když přiznala, že EU rozsah koronavirové epidemie podcenila.

„Myslím, že všichni, co nejsme experti, jsme koronavirus podcenili. Ale mezitím se rovněž ukázalo, že to je virus, který nás bude zaměstnávat dlouhou dobu,“ řekla.

TIZIANA FABI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

28 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/28/european-disease-control-centre-summer-unlikely-to-halt-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments