Letectvo se chvástá, že nová hypersonická střela zasáhne 1 000 mil vzdálený cíl do 12 minut

TECHNOLOGIE

Americké letectvo – US Air Force – postupuje vpřed s novou hypersonickou střelou, o které říkají, že dovede zasáhnout cíl 1 000 mil daleko do 12 minut, hlásí Air Force Magazine (AFM).

Takové smělé prohlášení by znamenalo, že hypersonická střela by potřebovala letět rychlostí 5 000 až 6 000 mil za hodinu (8 045 – 9 654 km/h), aby na tuto vzdálenost cíl zasáhla.

Generálmajor letectva Andrew Gebara, ředitel plánování programů a požadavků globálního velitelství úderů Letectva, nedávno AFM řekl, že vzduchem letící zbraň rychlé reakce AGM-183A známá jako ARRW je „úžasná“.

Čtenáři si mohou vzpomenout, jak jsme referovali o pokrocích ARRW od vývoje po testování s poukazy, že to by se brzy mohlo stát první hypersonickou zbraní USA v operačním nasazení:

„Ta věc bude schopna do 10-12 minut uletět skoro 1 000 mil (1609 km),“ řekl Gebara AFM v zářiovém interview. „A to je ohromující.“

Tuto hypersonickou střelu pohání raketový urychlovač na pevné palivo s nepoháněným rozběhnutým kluzákovým nosičem. Raketa tu hypersonickou střelu rozběhne do hypersonické rychlosti. Poté je uvolněn kluzákový nosič a pokračuje ke svému cíli. Kluzákový nosič může nést jaderné hlavice a vymanévrovat i ty nejpokročilejší protiraketové obranné prostředky.

Očekává se, že ARRW dosáhne schopnosti operačního nasazení ve druhé polovině roku 2022, kdy krátce poté se začnou rozmisťovat. Letectvo plánuje nakoupit nejméně osm prototypů ARRW.

Nemáme jistotu, že v červenci prezident Trump mluvil o ARRW od Lockheedu, ale chvástal se novou hypersonickou zbraní, které říkal super-duper.

Amerika v posledních letech zvýšila své úsilí ve vývoji hypersonických prostředků, jelikož Rusko a Čína se žene v jejich vývoji rychle vpřed.

by Tyler Durden

Thu, 10/15/2020 – 23:20

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/air-force-boasts-new-hypersonic-missile-will-hit-1000-mile-target-under-12-minutes

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments