Lékaři bez hranic dvakrát bombardováni Saúdy v Jemenu

Nezařazené

(ronpaulinstitute.org)
Stejně jako jejich USA, jejich milý sponzor à la Sugar Daddy, bombardovaly nemocnici Lékařů bez hranic v afghánském Kunduzu „omylem,“ Saúdové letos již podruhé bombardovali nemocnici této organizace v Jemenu.

Ale v pořádku. Po vzoru USA budou Saúdové vyšetřovat sami sebe a pátrání bez pochyb povede k závěru, že to vše byl zase jen omyl.
V rámci jakýchkoli pravidel války, mezinárodního zákona a pouhé lidskosti je protizákonné, špatné a nemorální, bombardovat medické prostory. Lékaři bez hranic, mezinárodní nevládní organizace, jsou však přitažlivým cílem v moderní válce, jelikož ošetřují bez rozdílu kohokoli zraněného. Čili mohou obvazovat v jedné posteli civilní děcko a hned vedle „rebelského“ bojovníka. Důsledně se drží kréda pomáhat těm, kteří pomoc potřebují.

To někomu z USA a Saudské Arábie vadí. Velké země mají pro své vojáky svá vlastní zdravotnická zařízení. Disponují prostředky, jak vojáky rychle přepravit z bojiště do traumatologických center, umístěných bezpečně v rámci přátelského území. V jejich mysli existují Lékaři bez hranic primárně za účelem pomáhat nepříteli. Tak!

Zpět k Saúdům. Řekli, že stanoví „fakta hledající komisi“ pro vyšetření „obvinění“, že koaliční letadla bombardovala nemocnici v Jemenu vedenou Lékaři bez hranic. Organizace běžně a opakovaně poskytuje všem stranám konfliktu GPS údaje svých zařízení, aby k takovýmto útokům nedošlo. V oblasti zbraní ovládaných systémem GPS by to mělo být dostačující.
Nemocnice v Jemenu (viz obrázek), stejně jako ta v Kunduzu, je velká budova, dosti oddělená od ostatní zástavby. Těžko si ji splést.

Stejně jako v Afghánistánu, jen jedna strana má letecké síly. Saudská „koalice“ v Jemenu bojovala proti húsíjským rebelům od března a kontroluje vzdušný prostor v zemi. Údery z 2. prosince byly druhým saudským útokem na zdravotnické zařízení Lékařů bez hranic v Jemenu během méně než dvou měsíců.
Saúdové byli celkem otevření: naléhali na pomáhající agentury, „aby se držely pryč od míst s výskytem húsijských milicí.“

 

Zdroj: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/december/08/saudis-bomb-doctors-without-borders-hospital-in-yemen/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments