Le Pen v posledním průzkumu porazila francouzského socialistického presidenta, který ‚opovrhuje chudými‘

Nezařazené

Francii zachvacují fámy, jelikož přišlo šokující odhalení o socialistickém presidentovi Francois Hollandovi, že jeho ‚opovržení‘ chudými má zjevný reálný dopad na domácí politiku, když v presidentských preferencích vyrazila vpřed kandidátka Front National Marine le Pen.

Nový průzkum, o kterém referuje Telegraph, ukázal, že pokud by volby presidenta proběhly zítra, tak by dcera zakladatele Front National Jean-Mariho snadno porazila všechny ostatní kandidáty už v prvním kole hlasování. Ač příští takové volby nejsou naplánovány na dříve než rok 2017, tak je tu skutečnosti, že president Hollande už zašel tak daleko, že už opravdu prohlásil, že nemá v úmyslu vést to celé funkční období, což podnítilo spekulace, že by mohl buď rezignovat, nebo být k odchodu donucen.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Rodina le Pen je už zavedenou francouzskou politickou dynastií, a ač je její strana líčena jako ‚krajně pravicová‘, tak se ve zprávách téměř nevyskytuje kvůli svému zanícenému Euroskepticismu a tradicionalistickým názorům. Le Pen starší, který Front National vedl skoro čtyřicet let, minulý měsíc vyvolal kontroverzi, když jej citovali, jak kritizuje imigraci náznakem: „Monsieur Ebola by ten problém mohl do tří měsíců vyřešit.“

V uplynulém týdnu otřásly nepopulárním presidentstvím Hollanda série událostí s dopadem na už i tak v těžkých potížích zabředlou francouzskou ekonomiku, jejíž stav někteří komentátoři popisují jako ‚chmurný‘. Kontroverzní přestavba vlády z minulého týdne, k níž došlo, aby vláda mohla protlačovat kontroverzní ekonomické reformy, se dostala do potíží, když jeden z ministrů rezignoval jen devět dnů po nástupu do funkce kvůli svým pochybným daňovým praktikám.

Kromě toho odhalení bývalé de facto První dámy Francie Valérie Trierweiler v jejím jedničkovém bestseleru, který mu napsala jako polibek na rozloučenou, přišla v nešikovnou dobu. President Holland, který má zjevně slabost pro mimomanželské aférky se se slečnou Trierweiler scházíval v časech, kdy byl ženatý se svou první ženou, s níž měl čtyři děti.

Zabředli tak do aféry, která pro Francii vytvořila neobvyklou situaci, když neměla žádnou oficiální První dámu, nýbrž jen presidentovu první milenku. Tento pár se následně počátkem letošního roku rozpadl po odhalení další aférky s dobře známou francouzskou herečkou, a to slečnu Trierweiler podnítilo, aby zosnovala pomstu.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Tato kniha, která vyšla mimo Francii, aby obešla její přísné zákony o soukromí, které zakryly už aférky mnohých bývalých francouzských presidentů, byla všeobecně kritizována mnohými částmi francouzského tisku, avšak jedna pasáž v ní vykřičela Hollandovo pokrytectví ohledně sociální spravedlnosti.

Trierweiler tvrdí: „On se prezentuje jako člověk, který nemá rád bohaté. Tento president ale ve skutečnosti nemá rád chudé. Tenhle levičácký chlap jim v soukromí říká „bezzubí“ a hrozně ho tohle pokoutní utahování si z nich těší.“ Ten hashtag, #sansdents, znamenající francouzsky ‚bezzubost‘ nabyl tento týden v souvislosti s tímto odhalením v Evropě trochu na hybnosti.

President Hollande tahle tvrzení halasně odmítá, ale to bláto, co po něm hodila, vypadá, že na něm v tomhle případě pěvně ulpělo. Ve snaze trochu rozpadající se socialistickou stranu stabilizovat volal tento týden jeho ministerský předseda po hlasování o důvěře. A pokud tohle hlasování neustojí, tak bude téměř určitě rozpuštěn francouzský parlament, a současná krize začne řádit naplno.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments