Kritika EU je projevem svobody, hlásá Matteo Salvini

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Maďarsko s Polskem jsou členy EU s plnými právy, píše Salvini v otevřeném dopise.

Být kritický k Evropské unii není projevem „nacismu, nýbrž projevem svobody,“ uvedl vůdce italské strany Liga Matteo Salvini. Salvini to ve čtvrtek psal v otevřeném dopise o alianci s Maďarskem a Polskem zveřejněném Corriere della Sera.

Matteo Salvini zdůrazňoval, že Polsko s Maďarskem jsou „plnoprávnými členy Evropy, jakou představuje Liga, a kritika EU není projevem nacismu, nýbrž projevem svobody a demokracie potřebným k porážení totalitních režimů.“

Tento vůdce strany Liga napsal otevřený dopis nazvaný „Naši spojenci proti evropskému útlaku“ v reakci na čtvrteční úvodník o vztazích mezi evropskými pravicovými silami a populismem.

Matteo Salvini je přesvědčen, že tento největší italský deník je „odtržený od reality,“ když píše ohledně Polska a Maďarska o nacismu a fašismu, místo aby se soustředila na nezaměstnanost, zdravotní péči, chudobu, daňovou politiku, školství a justici.

„Ta Evropa, jakou miluji, je svobodná a demokratická a Maďarsko a jeho lid, stejně jako Polsko a jeho lid jsou plnoprávnými členy této Evropy,“ dodal Matteo Salvini.

Salvini rovněž uvedl, že strana Viktora Orbána bývala po mnoho let členem seskupení Evropská lidová strana (EPP).

Náhledový obrázek: Vůdce italské strany Liga Matteo Salvini. (AP Photo/ Gregorio Borgia)

July 02, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

via:MAGYAR HÍRLAP

Zdroj: https://rmx.news/article/article/criticizing-the-eu-is-an-expression-of-freedom

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments