Křesťanství se stává bezvýznamným, káže papež František

NWO, Okultní spolky

Krajně levicový papež František využil svého vánočního poselství, aby zaútočil na konzervativní křesťany, které obvinil z vytváření ‚minového pole‘ nenávisti a nepochopení, spolu s čímž se holedbal tím, že křesťanství se na Západě stává ‚čím dál bezvýznamnějším‘.

Tato hlava Katolické církve, která letos svým přívržencům nařídila, aby přestali s převracením nevěřících na víru, v sobotu v Apoštolském paláci sladce promlouvala ke kardinálům, biskupům, kněžím a k personálu Sala Clementina v Apoštolském paláci ve Vatikánu, přičemž jim rovněž vysvětloval, že vliv křesťanství už překonala jiná náboženství.

‚Dnes už dávno nejsme jedinými, kteří produkují kulturu, už nejsme ani prvními, ani těmi, kterým se nejvíce naslouchá,‘ řekl papež František, který byl prvním pontifikem, který ve Vatikánu hostil recitály islámských kazatelů.

‚Víra v Evropu a do velké míry i v Západ už dávno není jasnou samozřejmostí, ale je často popírána, ponižována, marginalizována a zesměšňována.‘

‚Zde si musíme dát pozor, abychom nepodlehli sklonům k rigidnímu názoru.‘

‚Rigidita se zrodila ze strachu ze změny a končí stražením min a překážek v prostředí obecného blaha, takže toto prostředí přetváří na minové pole nedorozumění a nenávisti.‘

Papežstvím během letošního roku otřásaly skandály historie sexuálního zneužívání.

PAPEŽ ZLOŘEČÍ TRADIČNÍMU KŘESŤANSTVÍ: ‚TRADICE NENÍ STATICKÁ‘

A papežovo vedení bylo také zpochybňováno, když vyzval, aby byli jako kněží svěceni ženatí muži, a při návštěvě Amazonské akce byl spatřen, jak žehná ‚pohanskou‘ modlu v podobě těhotné ženy.

Připomínal, že stejně jako v minulosti, lidé, kteří zaujímají rigidní postoje, jich obvykle využívají k maskování svých vlastních problémů, skandálů nebo úchylek.

‚Rigidnost a úchylnost živí v začarovaném kruhu zla jedna druhou,‘ řekl. ‚A v těchto dnech se svádění k rigiditě projevuje tak zjevně.‘

Poselství papeže Františka je zjevně zaměřeno proti konzervativním a tradicionalistickým katolíkům včetně Vatikánské kurie, která čím dál silněji projevuje odpor k jeho progresivisticky laděnému papežství.

Tradicionalističtí katolíci odsoudili Františkův důraz na doktrínu milosrdenství a otevřenosti s otvíráním prostoru pro takové věci jako svátosti pro rozvedené a znovu občansky sezdané katolíky.

Také ostře kritizovali nedávnou Amazonskou synodu, která volala po vysvěcování ženatých mužů za kněze, a prováděla to, co považují za pohanské uctívání Amazonské sochy těhotné ženy, která byla při tomto shromáždění předváděna.

František hájil své názory a priority jako, že ty představují evangelium a jsou platné jako ta skutečná církevní tradice, jako ta, která rozpoznává tu správnou cestu změny.

‚Tradice přeci není statická, ta je dynamická,‘ prohlašoval v dnešním kázání.

December 22, 2019 Baxter Dmitry

Zdroj: https://newspunch.com/pope-francis-christianity-becoming-irrelevant/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina
1 rok před

Využívá svého vlivu, nebojí se o sebe, říká to, co si myslí. To je papež František , člověk !