Křesťanská kultura a křesťané jsou předmětem útoku po celé Evropě i v celém světě, varuje maďarská vláda

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Maďarská vláda varovala, že křesťané a křesťanství jsou v Evropě často vyháněni z veřejného života, stejně jako jsou perzekuováni po celém světě s daleko větší nenávistí než ostatní náboženské menšiny.

„Před několika lety bylo rozhodnuto, že v bruselské radnici nebude vánoční strom vztyčen, a v Kalifornii v Santa Monica byl vyhlášen zákaz vyobrazování scény zrození, že prý kvůli světové neutralitě,“ řekl Tristan Azbej maďarský státní tajemník s konkrétní působností v maďarském pomocném programu, který globálně prosazuje program pomoc křesťanským menšinám, jak o tom referuje maďarský tisk.

„Mezitím v Německu proběhlo pálení křesťanských zpěvníků a ve Francii dochází každoročně k mnoha útokům na kostely, kdy jsou křesťanské symboly a náboženské objekty, jako kříže, ničeny,“ dodal.

„Křesťanství je tím perzekucím nejvíce vystaveným náboženstvím, kdy je po celém světě perzekuováno nebo diskriminováno čtvrt miliardy křesťanů a tisíce lidí byly loni pro svou křesťanskou víru zabity,“ pokračoval ministr.

„Maďarská vláda je oproti tomu oddána ochraně křesťanské kultury a všude po světě ji posiluje např. tím, že bojuje proti migraci. Doufá, že Evropa si časem důležitost tohoto boje uvědomí,“ řekl.

Maďarský pomocný program není, jak Azbej uvádí, v první řadě zaměřen na pomoc křesťanům a jiným menšinám na Středním východě a jinde, aby migrovaly na Západ v procesu, který způsobil, že křesťanské obyvatelstvo se ze zemích jako Sýrie a Irák neuvěřitelným tempem ztrácí, nýbrž jim pomáhá tam, kde jsou, aby si zachovali své pradávné komunity a způsob života i po příští generace.

Maďarská pomoc „zatím podpořila křesťanské komunity více než 35 miliony USD, když poskytuje studijní granty a pomáhá 70 000 uprchlíkům s návratem do jejich původních domovin,“ uvádí maďarská velvyslankyně u Spojených národů Katalin Bogyay.

DELIL SOULEIMAN/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

24 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/24/hungarian-govt-christians-christian-culture-attacked-across-europe-world/

Konec formuláře

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments