Krajské zastupitelstvo postihlo podnikavě postavenou soukromou silnici hroznou pokutou

Nezařazené
Byrokracie hájí status jsoucích i dávno poté, co jsoucí ztratí svůj status. LAURENCE J. Peter

 

Podnikavý britský businessman, který postavil soukromou silnici, když úřady přezíraly potřebu opravit poškozenou veřejnou cestu, byl svým místním zastupitelstvím velice pohotově postižen těžkými pokutami.

O tomto případu i s přiloženým videem referovaly i Novinky: Naštvala ho zdlouhavá oprava silnice, tak si postavil vlastní

Mike Watts ze Somersetu v jihozápadní Anglii se rozhodl, že si otevře soukromou zpoplatněnou silnici poté, co sesuv půdy uzavřel životně důležitou část silnice A431, čímž byl odříznut i jeho domov od blízkého města Bath.

Když městská rada z Bathu i z kraje Severovýchodní Somerset řekly, že tato veřejná silnice nebude otevřena dříve než na konci roku, což pro místní obyvatele znamenalo obrovskou a drahou objížďku, tak se Watts rozhodl sdružit s místním farmářem a postavit svou vlastní silnici přes pole kolem uzavřené části.

Alianci daňových poplatníků řekl: „Byl jsem zvyklý vyjet ze své vesnice a dojet do Bathu za osm minut. Když mi zavřeli silnici, musím odbočit doprava a zabere mi to hodinu a dvacet minut, než se tam dostanu. Kromě té ztráty času mi vyletěly náklady na benzín.“

Podpořte Reformy.cz zakoupením některého z užitečných předmětů včetně oděvních doplňků z tématickou výzdobou na našem eshop.reformy.cz

Watts musel zastavit svůj dům, aby pokryt 150 000 liber stavebních nákladů a provozní náklady dosahující dalších 150 000 liber. Zpoplatňuje motoristy 2 librami za použití této silnice, což pořád ještě představuje nesmírné úspory oproti tomu množství paliva, které by museli použít na předchozí dlouhou cestu po objížďce.

I přes své úsilí pomoci místním obyvatelům teď místní Liberálními demokraty kontrolovaná krajská rada Wattsovi hrozí obrovským 30 000 librovým poplatkem – desetinou jeho celkových nákladů – pokud požádá o zpětné plánovací povolení.

Tim Newark z Aliance daňových poplatníků řekl, že rada by měla tyhle poplatky vybrat od místních podnikatelů.

„Myslím, že vděčná veřejnost by očekávala, že tyhle náklady z Wattse sejme, nebo je alespoň nějak sníží, a dovolí mu, aby pokračoval s provozem své zpoplatněné silnice ve prospěch celé komunity,“ napsal.

„Tento příběh opravdu v člověku vyvolá údiv, jaký má smysl místní vláda, když v první řadě není schopná si účinně poradit s takovýmto problémem, a pak ještě chce vydírat poplatky pomocnou ruku těch, kteří z tohoto pomohou. Hanba místní radě!“

Opravářské práce krajské rady stojí daňové poplatníky 1,5 milionu liber, desetkrát tolik, co jsou náklady na Wattsovu cestu.

Poznámka: podle uvedeného článku na Novinkách úřady před použitím této nezodpovědné silnice i varovaly. „Nejde tu jen o stavební povolení, jde o právní aspekt používání té cesty řidiči a také o bezpečnost,“ řekl mluvčí radnice v Bathu a dodal, aby si řidiči placení mýtného na Wattsově cestě dobře rozmysleli.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments