Koukněte se na nový neviditelný torpédoborec US Navy při první zkoušce raketové palby

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Po rocích zdržení dostalo v dubnu Americké námořnictvo – US Navy – svůj nový kradmý torpédoborec vyzbrojený řízenými střelami, problém je ale v tom, že je to o sedm let později!

Teď Námořnictvo spěchá, aby dostalo USS Zumwalt (DD-1000) do bojové připravenosti, kdy v úterý 13. října proběhl v Point Mugu kus od pobřeží Kalifornie první raketový test, hlásí USNI News.

Čtenáři si mohou vzpomenout, že program Zumwalt se potýkal s četnými těžkostmi včetně značných zdržení s hlavními zbraněmi této lodi, potížemi s motorem a se značným překročením nákladů.

USNI uvedli, že torpédoborec provedl první test ostré palby Vertikálního odpalovacího systému MK 57 střílejícího standardní raketu Missile-2. Tato střela tvoří těžiště vrstvené obrany tohoto torpédoborce s přibližným dostřelem 90 námořních mil.

Uvnitř USS Zumwalt

Výzbroj USS Zumwalt

Manažer programu pro Zumwalt kapitán Matt Schroeder v prohlášení uvedl, že „tento úspěšný test nejenže předvedl schopnost této lodi odpalovat střely a provádět sebeobranu, ale je také významným krokem k testování pokročilých bojových systémů a k provozu naší technicky nejinovativnější válečné lodi.

„Posádka USS Zumwalt a Eskadrona povrchového vývoje jedna spolupracuje ruku v ruce s akviziční komunitou na pokroku operačních schopností této lodi,“ dodal Schroeder.

Nedávno došlo k rozhovorům, že by Zumwalt mohl být vylepšen hypersonickými střelami. Očekává se, že toto plavidlo se přidá k americké Pacifické flotile, kde mohlo být brzy vysláno ke vzdorování Číňanům v Jihočínském moři.

by Tyler Durden

Fri, 10/23/2020 – 22:00

Konec formuláře Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/watch-us-navy-stealth-destroyer-conduct-first-missile-test

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments