Koukněte na šéfa OSN Guterrese jak velebí papeže za žehnání svazkům homosexuálů

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Rozhodnutí papeže Františka poskytnout svoji rozhodnou podporu občanským svazkům párů stejného pohlaví ve čtvrtek vychvaloval šéf OSN Antonio Guterres.

Oddaný uctívač papeže z katolického Portugalska a bývalý politický vůdce socialistů, řekl, že ten papežův opatrný palec nahoru je „nesmírně“ vítán.

„Je to jasné předvedení podpory fundamentálnímu principu, což je princip ne-diskriminace,“ řekl v New Yorku během interview s Associated Press Guterres. A jednou z věcí, která je k tomu v doktríně OSN, je ne-diskriminace a ta je relevantní rovněž v otázce sexuální orientace.

„Takže papežovo rozhodnutí je z našeho hlediska samozřejmě nesmírně vítáno.“

Františkovy komentáře se objevily v novém dokumentárním filmu zvaném Francesco, v němž říká to, „co musíme vytvořit, je zákon o občanském svazku,“ což je v rozporu s dosavadní vatikánskou dogmatikou.

Ač je František, 83, odpůrcem sňatků gayů, tak jeho slova obdivovatelé vítají jako „ohromný krok směrem k podpoře církve pro vyznavače LGBT.“

Papežova prohlášení okamžitě vyvolalo výzvy k objasnění, jelikož se jeví jako v přímém rozporu s oficiálním katolickým učením o této záležitosti, jak už o tom Breitbart News referoval.

Vatikánský dokument z roku 2003 podepsaný tehdejším kardinálem Josefem Ratzingerem a výslovně schválený svatým Janem Pavlem II katolíkům zakazuje, aby podporovali občanské svazky pro gaye.

„Těm, kdo by chtěli přejít od tolerance k legitimizaci konkrétních práv na soužití homosexuálních osob, je třeba připomenout, že schvalování nebo legalizace zla je něčím hodně odlišným od tolerance zla,“ praví se v tomto textu.

„V takových situacích, kdy se homosexuální svazky budou legálně uznávat nebo jim bude dán právní status a práva náležející manželství, je empatický odpor k tomuto naší povinností,“ prohlašuje dokument, kdy takové zákony prohlašuje za „hrubě nespravedlivé.“

Tento text předkládá série argumentů, proč katolíci nikdy nemohou podpořit legislativu uznávající homosexuální páry jako občanské svazky.

FILIPPO MONTEFORTE/POOL/AFP via Getty

SIMON KENT

23 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/faith/2020/10/23/u-n-chief-guterres-praises-pope-for-backing-same-sex-civil-unions/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments