Koukněte, jak byl v Londýně zatčen křesťanský pastor za citaci ‚homofobických‘ veršů z Bible

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Londýnská policie zatkla křesťanského pouličního kazatele za údajné vyvolávání „znepokojení a obavy“ u chodců citací prý „homofobických“ veršů z Genesis.

V pátek pastor John Sherwood kázal spolu s pastorem Peterem Simpsonem z Penn svobodné metodistické církve před stanicí metra Uxbridge ve volebním obvodu ministerského předsedy Borise Johnsona.

V úterý pastor Simpson napsal do Konzervativní ženy, že Sherwood kázal poslední verše z Genesis 1, kde se praví: „Bůh při stvoření lidstva určil, že lidské bytosti budou v rodinách vedených otcem a matkou, ne dvěma otci nebo dvěma matkami. Rozdělení lidstva na pouhá dvě pohlaví, muže a ženy, je učiněno k obrazu božímu a zakládá podstatu božího řádu stvoření.“

Simpson řekl, že je policie informovala, že v reakci na uvedené pouliční kázání byla podána tři udání.

Řekl, že policista je varoval, že on a Sherwood by se měli vyhnout pronášení jakýchkoliv „homofobických prohlášení“ a že neexistuje „žádná svoboda pronášet prohlášení, která lidi uráží.“

Policie nakonec Sherwooda odvlekla z jeho stoličky, z níž kázal, a násilím tomuto kazateli v sedmdesátých letech věku nasadila pouta.

„Když tento ctihodný boží muž, který je na počátku 70. let věku, kráčel do blízkého policejního auta, tak jeden z pomocníků z mé církve řval: ‚Co se to děje s naším národem, když člověk už nemůže kázat z Bible?“ referoval o tom pastor Simpson.

Video tohoto incident v úterý na sociálních médiích zveřejnila charita Křesťanské obavy.

Mluvčí Metropolitní policie v prohlášení poskytnutém Premier Christian News řekl: „V pátek 23. dubna v 13:35 hodin byla policejní hlídka veřejností upozorněna na muže, který údajně pronáší u stanice metra Uxbridge homofobické komentáře.“

„I řada dalších lidí oslovila policisty s obavou z řečí tohoto muže.“

„Policisté toho 71letého muže oslovily a byl následně zatčen pro podezření z urážky podle Paragrafu 5 Zákona o veřejném pořádku.“

Simpson řekl, že Sherwood strávil noc za mřížemi ve vazební věznici u letiště Heathrow a až dopoledne následujícího dne nebyl propuštěn. Sherwood je údajně nadále policií vyšetřován.

Sdělil, že se Sherwooda během zadržení policisté ptali, co by dělal, kdyby měl homosexuální dítě.

„Určitě je úkolem policie klást otázky o konkrétním údajném přečinu, ale ne obecnější otázky o tom, proč má někdo osobní názor na některé aspekty biblické morálky,“ uvedl tento pastor.

KURT ZINDULKA

29 Apr 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/04/29/watch-christian-pastor-arrested-in-london-for-quoting-homophobic-bible-verses/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Zasahující policajti proti pastorovi vyvolali v mé mysli vážné znepokojení, vždyť se zachovali hůř než kdysi smutně proslulí ordneři z oddílů SA-manů. Budování tyranie potlačující svobodu slova v intencích nesmyslných nových totalitních přikázání zavání pro naši evropskou civilizaci velkým průšvihem, či spíš zkázou. Já osobně odmítám dodržovat pravidla autocenzury v duchu politické korektnosti na základě zaváděných nových anticivilizačních pořádků. Nejsem věřící, ale mé sympatie jsou tentokrát na straně ostrakizovaného pastora. Existují duchovní hodnoty, jichž si vážím více než svého života. Nenechám se zastrašit.

Vítězslav Herman
1 rok před

chtěl jsem na to reagovat, ale došlo mi , že to bylo unáhlené. já většinou tyhle lidi ignoruju, jako oni vcelku úspěšně ignorují mě. mimoto , otázka co by pastor dělal, kdyby měl homo děti je podle mě primitivní a vcelku přesná , rozhodně ne drzá, takže si pan pastůrek jenom vymlouvá, proč neodpovědět. a takový lidi by se rozhodně neměli “nazývat pastory” a prý hlásat boží víru, či jakkoliv tvrdit o sobě, že by jim někdo měl naslouchat a podobné. by totiž moh taky skončit v kleci, když druhý do ní nutí. homosexualita je součást vývoje, byť je dle… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Vítězslav Herman