‚Konspiračním teoriím‘ spíš uvěří populisté, odhalil výzkum

NWO, Okultní spolky

Největší výzkum tohoto druhu odhalil, že v celém světě platí, že konspiračním teoriím daleko spíše uvěří populisté.

Podle globálního průlomového průzkumu, který byl zveřejněn výhradně jen v Guardian, pro populisty platí, že oni s daleko větší pravděpodobností podlehnou ‚alternativním‘ hlediskům a názorům na věci jako očkování, globální oteplování a teroristické útoky z 11.9.

Zní to jako, kdyby se svět začal probouzet, když více lidí začíná zpochybňovat oficiální povídačky.

The Guardian hlásí: Současný projekt YouGov-Cambridge Globalism Project vrhl nové světlo na celosvětově posbíraný vzorek populace, u kterého se ukazuje, že má jen omezenou důvěru ve vědecké experty a v zastupitelskou demokracii.

Analýza tohoto dotazování zjistila, že nejzřetelnější sklon věřit konspiračním teoriím, které odporují vědě nebo faktickým důkazům mají lidé zastávající výrazně populistické postoje.

Tento výzkum by mohl určitým způsobem přinést pochopení toho, na čem spočívá úspěch pravicových populistů jako je Donald Trump nebo Jair Bolsonaro, kteří přiživovali konspirační teorie, podvraceli úsilí o řešení globálního oteplování a tu žurnalistiku, která je opravdu založená na faktech, zavrhovali jako „fake news“.

Nálezy tohoto výzkumu by se mohly ukázat užitečnými i pro orgány veřejného zdraví, které bojují s propuknutím epidemie spalniček po celém světě kvůli alarmujícím počtům neočkovaných dětí.

Světová zdravotnická organizace a další orgány veřejného zdraví rozpoutaly ohromné kampaně, aby veřejnosti vysvětlily důležitost očkování, jelikož sociální média jsou zaplavena proti-očkovací propagandou a konspiračními teoriemi.

Unicef nedávno odhalil, že během prvních tří měsíců letošního roku vzrostly případy spalniček o 300% v porovnání se stejným obdobím minulého roku. V roce 2017 na tuto nemoc zemřelo přibližně 110 000 lidí, většinou dětí. Asi 169 milionů dětí ve věku do 10 let je na celém světě neočkovaných, uvedla tato agentura OSN.

Podle průzkumu YouGov lidé, kteří rozhodně zastávají populistické názory, mají v průměru dvakrát vyšší sklon věřit na údajné škodlivé účinky vakcín, které byly úmyslně před veřejností zamlčeny. Ti také s podobnou pravděpodobností věří, že americká vláda vědomě pomohla teroristickým útočníkům z 11.9 a že člověkem způsobené globální oteplování je hoax.

Dva z pěti populistů v průzkumu souhlasili s tím, že bez ohledu na to, kdo je ve vládě oficiálně u moci, tak „existuje jediná skupina lidí, kteří v utajení drží kontrolu nad událostmi a vládnou světu společně,“ v porovnání s pouhou čtvrtinou, celkových respondentů tohoto průzkumu.

May 1, 2019 Niamh Harris

Zdroj: https://newspunch.com/populists-more-likely-to-believe-in-conspiracy-theories-survey-reveals/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments