Konec éry Merkelové

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Tím, že německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) vsadila na Armina Lascheta jako svého vůdce, s největší pravděpodobností zpečetila svoji porážku v příštích volbách, píše politolog a filosof Marek A. Cichocki.

Baroni CDU po nesčetných jednáních za vůdce strany vybrali mdlého politika Armina Lascheta postrádajícího charisma. Pro stranický establishment CDU je rozhodujícím faktorem jeho přilnavost ke „korektnosti“ v evropských záležitostech a k submisivnosti vůči Putinovi.

Hlavním konkurentem Lascheta byl Markus Söder, vůdce Křesťanskosociální unie (CSU) Bavorska a politik považovaný za energického konzervativce a schopného německou politiku změnit. Proto byl mezi voličskou základnou a zvláště u mládeže vysoce populární, jenže právě proto byl z kandidatury diskvalifikován.

Konec konců celý ten souběh událostí ujišťuje, že se nic nemění.

Je to ale správný způsob pro vítězství ve volbách? To uvidíme na podzim.

Samozřejmě, že se mohu mýlit, ale když CDU vsadila na Lascheta, tak s největší pravděpodobností zpečetila svoji volební porážku. Kdo ví, možná tím zpečetila i svůj osud, aby o moc přišla úplně a zařadila se v parlamentu k opozici.

V zemích Východního Německa Laschet nejspíš nažene voliče k Alternativě pro Německo, která je tradiční pro-ruská a už svůj kurz proti EU vyostřila natolik, že předkládá vizi úplného odchodu Německa z EU.

Sázkou na Armina Lascheta nejspíš CDU zpečetila svoji budoucí volební porážku.

AP Images

Mezitím v zemích Západního Německa rostou šance Zelených a ač ti nejsou pro-ruští, jsou určitě proti-američtí. Zelená klimatická agenda Joe Bidena sice může zmírnit jejich přístup k USA, ale určitě ne k NATO nebo k tvrdé bezpečnostní politice Evropy.

V tom vleklém seriálu CDU se ukazuje mohutné přeskupení německé politické scény a skutečný konec „éry Merkelové.“

Bohužel to ukazuje i něco dalšího: stav moderní politiky v Evropě je takový, že lidé s pevnými postoji, natož kdyby byly konzervativní, kteří jsou ochotni vzít na sebe odpovědnost za změny, jsou okamžitě odmítnuti jako nebezpeční extremisté.

April 28, 2021

editor:GRZEGORZ ADAMCZYK

author:MAREK A. CICHOCKI

via:TEOLOGIAPOLITYCZNA.PL

Zdroj: https://slovnik.seznam.cz/preklad/anglicky_cesky/bland%20

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1 rok před

No konečně, to to trvalo !!!

Pavel Molík
1 rok před

Nahromadila ohromný škůdcovský potenciál a podařilo se jí Evropu pokrýt krustou merkelovské politické korektnosti. A tak na základě vlivu Merkelové mnohé prodejné lokajské duše ve vysokých politických funkcích důsledně dodržují pravidla autocenzury v intencích merkelovské politické korektnosti. Merkelová se vyprofilovala jako nejhorší německý kancléř hned po Hitlerovi.