Když už nám nepomáháte, tak nám aspoň neškoďte, spílá Maďarsko Evropské komisi

Mezinárodní konflikty, NWO

Konzervativní maďarský ministerský předseda Viktor Orbán velice jasně odpověděl na kritiku Evropské komise vůči nouzovým opatřením, která se pokouší zavést, aby vyřešil epidemii koronaviru (COVID-19): Když už nám nepomáháte, přestaňte nám aspoň škodit.

Tento týden vládnoucí strana Fidesz přednesla maďarskému parlamentu návrh vyzývající k suspendování jeho činnosti naneurčito, dokud krize nepomine, s povolením pro ministerského předsedu, aby vládl pomocí dekretů. Jeho příznivci říkají, že to vládě pomůže reagovat na krizové události daleko rychleji, zvláště když činnost parlamentu může brzy narazit na potíže, neboť v něm kvůli nemoci bude řada poslanců chybět.

Tato opatření však neprošla kvůli odporu liberálních stran. Návrh zákona bude vrácen k parlamentní revizi příští týden.

Návrh, jak se dalo čekat, narazil na značnou kritiku liberálních médií a u liberálů v zahraničí jako „proti-demokratický“, když ho odmítla i generální tajemnice Rady Evropy Marija Pejčinović Burić.

V úterý tato opatření zpochybňovala v dopise adresovaném ministerskému předsedovi, v němž Burić psala: „Naše členské státy jsou správně odhodlány řešit hrozby vznikající z pandemie COVID-19, musí se to však dělat způsobem, který respektuje základní hodnoty této Organizace: tj. demokracii, vládu zákona a lidská práva.“

Orbán ve středu Burić napsal odpověď vystavenou na sociálních médiích. V ní na generální tajemnici naléhá, aby si prošla skutečný text jeho návrhu a také, aby porovnala tato nouzová opatření s těmi, která přijaly ostatní členské státy. „Když už nám v současné krizi nejste schopni pomoci, tak se prosím alespoň zdržte činností překážejícím našemu obrannému úsilí,“ napsal na závěr.

Pan Orbán se nezdráhal kritizovat liberální politiky, že nefungují při řešení koronavirové pandemie. V nedávném interview řekl, jak už Voice of Europe referoval, že za příchod koronaviru do jeho země může imigrace.

By Michael Lord 26 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/hungary-to-the-european-commission-if-you-wont-help-us-stop-hurting-us/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments