Když stříhání, tak pro všechny

Nezařazené

 

Zapomínání je věc lidská. Někdy to odnese deštník, čepice, jindy zase narozeniny nejbližších. Stává se, svět se kvůli tomu nezboří. Naštěstí se občas najde někdo milý, maminka, babička, přítel, kdo Vám připomene, že jste na něco zapomněli. Jelikož nám nejsou lhostejní lidé kolem nás, rozhodli jsme se 29. 8. 2013 v Holešově uspořádat happening „Když stříhání, tak pro všechny“ – oslavu otevření silnice a připomenutí nejen VIP hostům, že hlavní investor nebyla EU ani Zlínský kraj, ale my všichni daňoví poplatníci.

holesov0007

Sešli jsme se kolem 11 hodiny v Holešově. V dobré náladě a přiměřeném počtu jsme dochystali vše potřebné.

holesov0011

Vyrazili jsme hledat místo, kde se celá akce uskuteční. Některé informace zkrátka nejsou dost dobře dohledatelné.

holesov0020

Při průzkumné činnosti se nám skvěle hodila naše dvoučlenná cyklistická hlídka, která projela několikrát obchvat tam i zpět.

holesov0023

Při aplikaci hnojení zelené barvy jsme se nemohli zbavit myšlenky na „Potěmkina“.

holesov0027

„Lína huba, holé neštěstí.“ jak říká jedno české úsloví. Potřebná informace byla získána a my jsme se mohli přesunout na kruhový objezd k Martinovu.

DSCF4405

Účast byla hojná.

holesov0040

Media se chopila příležitosti a snažila se o naši akci něco dozvědět. Pravda byli trochu zklamání, když zjistili, že nejdeme protestovat, ale jen oslavovat a připomínat, že největší finanční podíl na celé stavbě mají občané, kteří ji hradili ze svých daní.

holesov0056

Snažili jsme se, aby naše transparenty byly co nejvíce vidět.

holesov0080

I přesto, že šlo o slavnost, tvářili se VIP hosté docela zachmuřeně.

holesov0094

Při proslovech nezapomněli vyjmenovat všechny úředníky, politiky, investory… Vlastně nevzpomněli si jen na toho největšího – občany, kteří platí daně.

holesov0095

Ale nevadí. Od toho abychom zmínili daňové poplatníky, coby investory stavby, jsme v Holešově byli my.

holesov0100

Přítomní politici možnosti přestřihnout si pásku naší společné investice nevyužili. Asi se styděli, že daňové poplatníky nezahrnuli díky.

DSCF4422

Slavnostní projetí cesty a chlebíčky na zámku se obešly už bez naší přítomnosti.

Happening „Když stříhání, tak pro všechny“, byl jen vršek ledovce. Možná se nic nezmění, možná se někteří z VIP hostů chytnou za nos. Osobně o tom lehce pochybuji. Když vidíte politiky naživo, nemůžete se zbavit pocitu, že žijí kdesi na obláčku a starosti a strasti pozemské jdou daleko kolem nich. Můžeme jim občas ukázat, že je něco špatně, můžeme je politovat, ale to je tak všechno. Politika je věc veřejná. Ta opravdová by se měla provozovat mezi lidmi a ne za zavřenými dveřmi. Věřím, že právě takovou bude prosazovat Strana svobodných občanů. Proto volím Svobodné.

Ivan Dostá, příznivce Strany svobodných občanů

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments