Každý čtvrtý Američan je tak naštvaný na Washington, že by souhlasil s odtržením

Nezařazené
Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

(Reuters) – To neúspěšné skotské hlasování o odtržení od Spojeného království podnítilo u některých naděje na odtržení i ve Spojených státech, kde je téměř čtvrtina lidí otevřená tomu, aby jejich stát opustil unii, jak zjistil nový průzkum Reuters/Ipsos.

Asi 23,9 procenta Američanů tázaných mezi 23. srpnem až 16. zářím řeklo, že jsou silnými přívrženci nebo mají sklon být přívrženci myšlenky na odtržení jejich státu, zatímco 53,3 procenta z 8 952 respondentů silně oponovala nebo mělo sklon oponovat této možnosti.

Snaha zpřetrhat pouta s Washingtonem se táhne napříč stranickými liniemi a regiony, ale Republikáni a obyvatelé venkovských Západních států k této myšlence mají obecně vřelejší vztah než Demokraté a lidé ze Severovýchodu, ukazuje průzkum.

K těmto pocitům dohání lidi vztek na to, jak se president Barack Obama potýká s problémy počínaje reformou zdravotní péče až po vzestup militantů Islamistického státu s tím, že republikánští respondenti zmiňují i nespokojenost se způsobem, jakým jeho administrativa nálepkuje jejich způsob myšlení.

Celý článek v angličtině.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

Čtěte také:

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments