Kapitánce záchranného plavidla hrozí 20 let za pomoc ilegální imigraci

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, Nezařazené

 

Německé občance Pie Klempové, bývalé kapitánce záchranných plavidel Iuventa a Sea Watch-3, hrozí až dvacet let v italském vězení, neboť byla postavena před soud kvůli obvinění, kdy je podezřelá „z napomáhání jako komplic při ilegální imigraci.“

Paní Klempová začala svoji práci na migračních záchranných plavidlech před šesti lety jako palubní příručí, ale povedlo se jí vyšplhat se během času až na kapitánskou pozici, kterou zastávala, když Iuventus v roce 2017 zabavily italské úřady, hlásí francouzský televizní vysílač TV5 Monde.

Spolu s konfiskací plavidla došlo i ke konfiskaci mobilních telefonů a počítačů patřících Klempové a ostatním, ale italský justiční systém nerozhodl, že je možné přečíst si jejich obsah až do května 2018.

Ač je svou politikou proti masové migraci známa současná populistická koalice mezi stranami Liga ministra vnitra Matteo Salviniho a Hnutím pěti hvězd (M5S), tak vyšetřování proti Klempové zahájila už předchozí vláda Paola Gentioloniho v roce 2016.

Podle advokáta Klempové italská tajná služba spolu se čtyřmi dalšími agenturami tyto akce pro-migračních aktivistů sledovaly a dokonce jim odposlouchávaly telefony a další komunikační prostředky.

Hlavním problémem pro obžalobu je dokázat, zda Klempová přímo spolupracovala s libyjskými pašeráky lidí. Předtím v roce 2017 italské úřady zveřejnily několik fotografií, o nichž tvrdily, že ukazují kolaboraci členů posádky Iuventa s pašeráky lidí.

„Důkazy jsou závažné. Máme důkazy o setkáních mezi pašeráky, kteří doprovázeli ilegální imigranty na ‚Iuventu‘, a členy posádky,“ řekl prokurátor Ambrogio Cartosio po zveřejnění těchto fotografií.

Italští prokurátoři vyslovovali domněnky o vazbách mezi pašeráky lidí a neziskovkami zachraňujícími migranty už řadu let a Klempová není jediným aktivistou, který má na krku obvinění. Také šéf neziskovky pro transporty migrantů „Záchrana lidí ve Středomoří“ Luca Casariny je v současnosti italskými úřady vyšetřován za pomoc ilegální imigraci, když jeho plavidlo Mare Jonio letos vstoupilo do italských vod ilegálně.

FEDERICO SCOPPA/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Jun 2019

Zdejší článek o zabavení Mare Jonio: Itálie zabavila neziskovce trajekt na migranty, protože porušila Salviniho blokádu

Jak na tuto politiku reaguje Vatikán: Papež František zlořečí zavření italských hranic spáchanému Matteo Salvinim

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/11/migrant-rescue-vessel-captain-faces-20-years-for-aiding-illegal-immigration/

 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments