Kanárské ostrovy zažívají ‚neudržitelné‘ 700 procentní vzepětí přílivu migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Španělské Kanárské ostrovy v roce 2020 zažívají mohutný 700 procentní vzestup přívalu ilegálních migrantů a činitelé Evropské unie ten příliv prohlašují za „neudržitelný“.

Komisařka pro domácí záležitosti Evropské unie Ylva Johansson spustila alarm ohledně letošního vzepětí příchodů nových migrantů, kdy říká: „Na Kanárských ostrovech myslím došlo k 700 procentnímu nárůstu v porovnání s loňským rokem. Což je zjevně neudržitelné.“

V pátek také Španělsko zveřejnilo čísla o nově příchozích s konstatováním, že ke konci září na Kanárské ostrovy dorazilo 6 081 migrantů v 225 improvizovaných člunech, tj. od roku 2019 je to 523 procent, hlásí Euractiv.

Španělská čísla jsou poněkud nižší než ta uváděná Johansson, ale panuje přesvědčení, že čísla poskytnutá eurokomisařkou nejsou za celý rok, nýbrž za kratší období, jelikož k většině přistání došlo v určitém období roku.

Ač Johansson hájila právo žadatelů o azyl usilovat v Evropské unii o status uprchlíka, tak rovněž zdůraznila, že ti, kdo přichází čistě z ekonomických důvodů, by se měli vracet do svých domovských zemí, jsou-li jejich žádosti odmítnuty.

„Abychom obhájili právo na azyl a nabídli těm, kdo ji potřebují, mezinárodní ochranu, tak také musíme svým občanům říci a ukázat, že ti, kdo ochranu nepotřebují, ti, kdo dostanou negativní rozhodnutí, mají povinnost se vrátit,“ řekla.

Jelikož čísla imigrantů rostou nejen na Kanárských ostrovech, ale i v Řecku a Itálii, tak Evropská unie v posledních měsících slíbila, že přetvoří migrační politiku a zruší Dublinskou dohodu, která žadatele o azyl nutila o azyl žádat v první členské zemi EU, kde spočinuli nohou.

Jen o pár dnů později komentoval takovou redistribuci migrantů rakouský kancléř Sebastian Kurz jako zkrachovanou politiku a to, že EU by místo toho měla energii soustředit na obranu vnějších hranic. Nový migrační pak Evropské komise místo toho dovolí zemím, které migranty nechtějí brát, aby platily sponzorství návratu těch, kterým byly nároky na azyl odmítnuty.

AP/Arturo Rodriguez

CHRIS TOMLINSON

8 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/08/spanish-canary-islands-see-unsustainable-700-per-cent-rise-migrants/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments