Jsme proti stavění zdí, odmítla EU financovat ten ‚smysl postrádající‘ pohraniční plot chudému Řecku, které před oběma uprchlickými krizemi prosilo o pomoc

Mezinárodní konflikty, NWO

Před propuknutím obou pohraničních krizí, jaké té současné, tak té v roce 2015, odmítla Evropská unie financovat oplocení hranice mezi Řeckem a Tureckem, které opovržlivě prohlašovala za „smysl postrádající“.

„Jsme proti stavění zdí,“ prohlásil tehdejší Eurokomisař pro migraci, domácí záležitosti a občanství Dimitris Avramopulos v roce 2018, tj. v době kdy mnozí osvícení duchové z řad politiků Evropské unie a pokrokových členských států EU, které opovrhovaly barbary ze Střední Evropy, jako Polsko a Maďarsko, usilujícími o zpátečnickou ochranu hranic, strašně toužili předvést, jak se jim hnusí politika amerického prezidenta Donalda Trumpa, co stavěl pohraniční zeď.

„EU nebude nikdy pevnost. Migrace bude v nadcházejících desetiletích probíhat, a to nejen v Evropě, ale i ve světě,“ těšil se na ni Avramopoulos, který je snad překvapivě sám Řekem a ještě i politikem pravicové strany Nové demokracie, tehdy v opozici, nyní ale u moci, kde s poctivým zápalem zaujímá tvrdý postoj proti ilegální imigraci.

Ovšem, když se z někoho stane eurokrat, jak se slangově říká nevoleným papalášům EU, tak je z něj hned vždy zuřivý zastánce Globálního paktu o migraci OSN a na něj navazujícího programu EU na přesidlování migrantů přímo z Afriky po desetitisících a dohody mezi EU a Tureckem, při níž se nalévají miliardy euro do Ankary, aby ji to uchlácholilo natolik, že by přiškrtila příliv ilegálních migrantů přes řecko-tureckou hranici.

Avramopulosovo ujištění, že tato dohoda to „řeší“ a že „je přínosná jak pro Evropskou unii, tak pro Turecko,“ se nám teď rozpadá před očima, když ji islamistický prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan jednostranně zrušil s oznámení, že v jeho zemi jsou vrata do Evropy odteď otevřená a migranty aktivně v ohromných počtech přiváží na hranici.

EU ovšem odmítla financovat oplocení hranice mezi Řeckem a Tureckem už před migrační krizí 2015-16, když už tehdy celé měsíce stovky tisíc migrantů proudily do tohoto recesí postiženého pohraničního státu EU.

„Ploty a zdi jsou krátkodobá opatření, která žádný problém neřeší. EU ten plot financovat nebude a na nic takového nepomýšlí… To je totiž smysl postrádající,“ řekla v roce 2012 tisku mluvčí Evropské komise pro domácí záležitosti Cecilia Malmstrom.

Neziskovky bojující za masovou migraci však v roce 2018 projevily svoji hrůzu z toho, že taková pohraniční zeď by mohla fungovat až příliš dobře, když tehdy v Bruselu sídlící šéf Evropské rady o uprchlících a exilu Allen Leas úpěl: „To by byla tragédie, kdyby to opravdu fungovalo tak, že by to uprchlíkům bránilo vyhledávat ochranu a to by zakládalo skutkovou podstatu zločinu porušení jejich lidských práv.“

BULENT KILIC/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

16 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/16/flashback-eu-refused-fund-pointless-greek-border-fence-before-crisis-we-are-against-building-walls/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments