Joe Biden slibuje, že Amerika je znovu ‚připravena vést svět‘

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Joe Biden prohlásil, že USA „jsou připraveny vést svět a nebudou se toho zříkat,“ když oznamoval, některé vybrané do svého kabinetu.

Předvedl, že se nic nemění, když jeho výběry ukazují, že půjde o návrat k zahraniční politice Obamovy éry.

Když formálně ve svém domovském státě Delaware představoval jmenovanou Queen Theter z Wilmingtonu, tak Biden říkal: „To je tým, na němž se odráží, že Amerika je zpět. Připravená vést svět, ne se toho zříkat.“

Press TV hlásí:

Své komentáře pronesl v úterý den poté, kdy ho Trumpova administrativa konečně uvědomila o přípravách na přechod do Bílého domu i přes odmítání prezidenta Donalda Trumpa uznat porážku v prezidentských volbách.

„Ti ztělesňují mé základní přesvědčení, že Amerika je nejsilnější, když spolupracuje se svými spojenci. Tento tým kolektivně shrnul některé z nejvíce rozhodujících úspěchů národní bezpečnosti a diplomacie, co pamatujeme, což bylo umožněno desítkami let zkušeností z práce s našimi partnery,“ řekl. „Budou mi říkat, co potřebuji vědět, ne co chci vědět.“

Biden komentoval i jmenování latina Alejandro „Ali“ Mayorkase ministrem domácí bezpečnosti.

„Jsem hrdý na to, že toto ministerstvo poprvé povede imigrant, latino, který ví, že máme národní zákony a hodnoty,“ řekl tento bývalý viceprezident.

Dále mluvil o jmenování bývalého ministra zahraničí Johna Kerryho klimatickým imperátorem.

„Poprvé v historii budete mít prezidentského vyslance ke klimatu,“ řekl tento Demokrat.

„Těší mě, že jsem dostal od Republikánů ujištění o provedení hladkého a mírumilovného předání moci,“ řekl.

Biden by dlouho po svém vítězství ve volbách 3. Listopadu mohl dostat přístup k federálním zdrojům a službám, oznámila mu pondělním dopisem administrátorka přechodu Emily Murphy.

„Jsem potěšen, že jsem dostal od přechodného týmu ujištění o provedení hladkého a mírumilovného předání moci,“ řekl Biden.

Také zvolená viceprezidentka Kamala Harris komentovala význam těch výběrů do kabinetu.

„Kdy mě Joe požádal, abych byla jeho kampaňovou společnicí, tak mi řekl o svém odhodlání zajistit, aby vybraný kabinet vypadal jako Amerika, ve kterém se odráží to nejlepší z našeho národa. A právě to jsme udělali,“ řekla.

Vybraní do kabinetu byli představeni spolu s tím, jak Trump sliboval pokračování své „silně podložené“ žaloby k dokázání volebního podvodu 57 dní před dnem inaugurace 20. ledna.

November 25, 2020 Niamh Harris 

Zdroj: https://newspunch.com/joe-biden-says-america-is-back-ready-to-lead-the-world/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments