Joe Biden se Evropě omlouvá za Trumpa a slibuje spolupracovat s ‚přítelkyní‘ Angelou Merkel

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Prezident Joe Biden v pátek opětovně evropské vůdce ujistil, že s nimi bude znovu spolupracovat, přičemž se omlouval za přístup bývalého prezidenta Donalda Trumpa, když byl ještě v úřadu.

„Vysílám světu jasnou zprávu, Amerika je zpět… Nebudeme se ohlížet zpět, budeme se společně dívat vpřed,“ řekl Biden.

Prezident v pátek tato slova pronesl virtuálně z Bílého domu k Mnichovské bezpečnostní konferenci.

„Poslední čtyři roky byly těžké, ale Evropa a Spojené státy musí být už zase vedeny kompetentně,“ řekl.

Ač Biden ve své řeči Trumpa nejmenoval přímo, tak opakovaně lamentoval nad škodami pro evropské vztahy se Spojenými státy a slíbil vrátit se k tomu, jaké to bývalo.

„Vím, že několik posledních let naše transatlantické vztahy vystavilo napětí a zkouškám, ale Spojené státy jsou odhodlány se s Evropou zase dát dohromady, konzultovat s vámi a vydobýt si zpět svoji pozici věrohodného vedení,“ řekl.

Jako součást svého poselství Evropě Biden konkrétně slíbil spolupracovat s evropskými vůdci včetně svých „dobrých přátel“ a „vynikajících vůdců“ jako německá kancléřka Angela Merkel, jejíž vedení Trump během svého prezidentování napadal.

„Dovolte mi uklidnit přetrvávající pochybnosti, Spojené státy budou postupovat v úzké spolupráci s partnery z Evropské unie a s vládami celého kontinentu,“ řekl.

Biden řekl, že si cení Evropy jako „celku“ sjednocení pod Evropskou unií a mluvil o tom, že jejich cílem je sjednotit se proti globálním konkurentům jako Rusko a Čína.

„Konkurence ze strany Číny bude tvrdá,“ řekl Biden. „To očekávám. A to je tím, co vítám.“

Biden řekl, že Evropa a Spojené státy si musí „udělat jasno“ v politikách výdajů na budoucnost a slíbil, že bude pracovat na tom, aby zabránil hrozbám jako klimatická změna.

Rovněž varoval před hrozbou představovanou Ruskem, kdy uváděl důležitost ochrany Ukrajiny před ruským vměšováním.

„Problémy s Ruskem mohou být odlišné od těch s Čínou, ale obojí jsou stejně reálné,“ řekl.

CHARLIE SPIERING

19 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2021/02/19/joe-biden-apologizes-to-europe-for-trump-vows-to-work-with-friend-angela-merkel/#

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments