Vít Jedlička: Schválení europrotektorátu (ESM) by byl vrchol

Nezařazené

Bylo by bizarní, kdyby si česká vláda (jak měla ještě ráno v plánu) vybrala přesně 73 výročí počátku české okupace a vzniku protektorátu Čechy a Morava jako den pro přijetí Evropského stabilizačního mechanizmu (ESM).

ESM v praxi uděluje 17 členné radě guvernérů diktátorské pravomoci nad veškerými financemi členů eurozóny a efektivně tak likviduje zbytky demokracie v EU. Jak je možné, že premiér Nečas odmítne relativně neškodný fiskální pakt a současně se v tichosti snaží protlačit senátem smlouvu ESM?

Jak je možné, že se vládní strany včetně ČSSD spikly a chtějí tento bezprecedentní závazek 350 miliard, který se ještě může libovolně navyšovat, hodit na české občany. Zcela v tichosti, bez zájmu medií se nejen v ČR ale v celé EU provádí zásadní mocenský převrat, který se děje tak jednou za 73 let.

73 let před vznikem protektorátu v roce 1866 proběhla historicky největší bitva na území Čech a Moravy. Pruská armáda v blízkosti mého rodiště Hradce Králové udělila zdrcující porážku Rakouské monarchii. 73 let předtím v roce 1793 propukla vláda teroru ve Francii

Zpátky k ESM. Petr Mach před deseti lety ve své knize Úskalí evropské integrace napsal:

Předseda Evropské komise Romano Prodi je profesorem ekonomie. Je si tedy dobře vědom že společná měna dopadne tíživě na zemi postiženou recesí. Prodi prohlásil – “taková krize jednou přijde – pak vytvoříme nové ekonomické nástroje.” (The Economist 1/2002, str. 11)

Nástroje, o kterých představitelé Evropské unie hovoří, jsou samozřejmě fiskální nástroje. Mají tím na mysli evropský federální fond, který bude pumpovat peníze do postižených oblastí.

Již před deseti lety bylo zřejmé, že se s mechanizmem ESM počítá a že euro je ryze politický projekt s cílem federalizace Evropy. Bylo taky zřejmé, že lidé, kteří tento projekt připravovali, počítali s tím, že přivodí krizi a zbídačení lidí.

Nemůžeme ani tolerovat to, že tyto federalizační kroky jsou připravovány mimo demokratickou kontrolu na neveřejných setkáních.

Současný předseda Bilderberg skupiny a bývalý eurokomisař Etienne Davignon před setkáním Bilderbergu v roce 2009 pro časopis EUobserver uvedl:

„Doufám skupina napomůže společnému porozumění (ohledně tvorby euro dluhopisů) stejným způsobem, jako napomohla vytvoření eura v devadesátých letech“.

Eurofilové nejen, že nemají právo nás zatáhnout do tohoto dluhového protektorátu ESM. Oni také, jak jsem se již několikrát přesvědčil, nemají žádné argumenty pro samotnou existenci EU.

  1. Svobodný obchod ani pohyb osob nám nezajišťuje EU ale EHP a Schengen. Tím, že s EU vystoupíme, se pouze zbavíme nesmyslných nařízení, dotací a také toho, že po nás nikdo nebude chtít miliardy korun.
  2. Z EU neprofitujeme. Ve skutečnosti nás jenom za minulý rok stála minimálně 130 miliard korun. Do pozice EU se totiž nepočítají náklady na solární panely, biopaliva, regulace, nové úředníky a podobně. Evropské dotace do golfových hřišť nebo odborářské komunikace jsou obrovským plýtváním a především křiví tržní prostředí.
  3. Hlavní argument levice i pravice proč musíme být členy EU stůj co stůj, je založen na „obchodní propojenosti“ ČR s EU. Švýcarská ekonomika snad není s EU propojena?

V jedné věci musím ale s eurofily souhlasit. Říkají také, že nemůžeme být druhé Švýcarsko, protože nemáme švýcarské politiky. Pojďme to změnit!

Vít Jedlička je předseda Reformy.cz o.s. a člen Strany svobodných občanů
Text je přepis projevu na demonstraci Svobodných – video ostatních projevů

Kam dál:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments