Jediný, kdo v USA umí po pandemii napravit ekonomiku, je Trump, říká Orbán Visegrádu

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán řekl, že podporuje prezidenta Donalda Trumpa, protože ten je „jediný,“ kdo po pandemii postaví americkou ekonomiku zase na nohy a rozběhne ji.

Tento národně konzervativní vůdce v proslovu na shromáždění Visegrádské čtyřky (Maďarska, Polska, Česka a Slovenska) ve Varšavě řekl, že s tím, jak se hrozba čínského koronaviru začíná dostávat na vedlejší kolej, tak teď před národními vůdci „stojí druhá bitva za zachování pracovních míst a rozběhnutí ekonomického růstu.“

Ministerský předseda Orbán podle přepisu proslovu, který má Breitbart London, řekl, že všechny k národnímu konzervatismu tíhnoucí, všeobecně proti masové migraci se stavící vlády Visegrádu „zvládly pandemii na výbornou“ a stojí si ekonomicky relativně dobře pro ekonomickou obnovu mj. proto, že udržely pod kontrolou své státní dluhy.

Dále však vysvětloval, že evropské ekonomické problémy komplikuje fakt, že „v EU jsou země, které nejsou schopny svůj státní dluh pod kontrolou udržet a jsou předlužené“ a jelikož jsou členské státy EU vázány na Evropský systém centrální bank, tak je i Visegrád do jisté míry svázán s osudem méně odpovědných, více levicově liberálních zemí tohoto bloku.

Orbán řekl, že v otázce sdílení záruky za dluh bude nejspíš nutno udělat určité ústupky v EU vládnoucím technokratům, ale že ta opatření budou muset být rozumná a že Maďarsko i zbytek Visegrádu bude spoléhat na Mateusze Morawieckého ze strany Zákona a spravedlnosti (PiS), že obhájí zájmy jejich malého bloku.

„Proto také osobně v Americe podporuji prezidenta Trumpa, protože ten je jediný, koho tam vidím, že bude po pandemii schopen americkou ekonomiku zase rozběhnout. A takový je právě ten druh vůdců, které právě teď potřebujeme,“ dodal  s tím , že v tomto americkém vůdci vidí člověka s podobnými prioritami, a to nejen v ekonomice, nýbrž i ve vleklých problémech, jako je masová migrace.

Orbán naznačil, že Visegrád bude na EU tlačit, aby jim ohledně migrace poskytla garance výměnou za jejich souhlas se společným plánem zotavení po pandemii přinejmenším proto, že jakožto země na společných hranicích EU nebo poblíž nich, „vidíme, co se děje, a vidíme, jak migrační tlak den za dnem narůstá.“

„Musíme chytat čím dál větší počet ilegálních pašeráků lidí u našich pohraničních plotů. Počet pokusů o ilegální vstupy roste den ze dne a počty epidemických onemocnění na migrační trase také neustále narůstají,“ varoval.

A opravdu islamistická vláda Turecka, která před pandemií záměrně přivážela ilegální migranty na hranice EU s Tureckem a tam jim aktivně pomáhala je překročit, už naznačila, že „ta stavidla“ zase otevře, jakmile se hrozba viru utlumí, což poukazuje, že migrační krize zdaleka nekončí, nýbrž si jen dala pauzu a chystá se obnovit právě, když bude Západ ekonomicky nejzranitelnější.

AP Photo/Steve Helber, AP Photo/Darko Vojinovic

JACK MONTGOMERY

6 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/06/hungarian-prime-minister-trump-only-one-who-can-fix-u-s-economy-post-pandemic/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments