Je pro mě poctou, že na mě ti američtí zpátečníci útočí, libuje si pokrokový papež František

Mezinárodní konflikty, NWO

Papež František říká, že je pro něj poctou, když na něj útočí američtí konzervativci, kteří se těší na konec jeho vedení Katolické církve.

Papež promlouvající na palubě papežského letadla na cestě do Mozambiku se vyjadřoval k francouzskému žurnalistovi Nicolasi Sénezovi, který mu dal kopii své nové knihy kritizující americké konzervativní katolíky.

Séneze ve své knize nazvané, Jak chce Amerika vyměnit papeže, tvrdí, že obvinění bývalého papežského nuncia, amerického arcibiskupa Carlo Mario Vigano, byla spiknutím amerických konzervativců za účelem přinucení papeže, aby rezignoval.

Breitbart.com hlásí:

Arcibiskup Viganó před rokem publikoval informační bombu, v níž tvrdil, že osobně papeže Františka v roce 2013 informoval o sériovém zneužívání při homosexuálních orgiích tehdejšího kardinála Theodore McCarricka, ale papež McCarricka naopak ve Vatikánu reinstaloval do vrcholné mocenské pozice.

Ač snahy Američanů donutit Františka k rezignaci selhaly, tak Séneze ve své knize poukazuje, že jejich úsilí se teď zaměřuje na konkláve, které bude volit příštího papeže, aby zajistili, že nebude vybrán nikdo ze školy „Bergogliánců“.

Podle souhrnu tohoto textu od Amazonu Senéze tvrdí, že američtí konzervativci s hlubokými kapsami se snaží „papeže svrhnout a připravit post-Františkovskou éru.“ Zvláště velký problém vidí v papežově „kritice neo-liberálního amerického kapitalismu, v jeho odsuzování trestu smrti a v jeho otevřeném odmítání odsoudit homosexualitu.“

Mezi těmi, co vedou spiknutí za svržení papeže, jmenuje Senére EWTN založenou zesnulou Matkou Angelicou a v Kanadě sídlící LifeSiteNews.

Noviny italské biskupské konference Avvenire uvedly, že papež František „pozorně vyslechl“ souhrn provedený Séneze v jeho knize a že k tomu pontifik poznamenal, že už o tom něco slyšel.

„Je pro mě poctou, když na mě ti Američané útočí,“ řekl papež.

Pak, když tuto knihu předával do ruky jednomu ze svých lidí, František řekl: „Tohle je bomba.“

Povídání o tom, co papež řekl, rychle v řadách reportérů na palubě vyvolalo poprask, kdy se někteří cítili konsternovaní, zvláště pak američtí žurnalisté.

Ne dlouho poté papežův mluvčí a ředitel tiskové kanceláře Svaté stolice Matteo Bruni zamířil do sekce letadla rezervované pro žurnalisty, aby tuto záležitost objasnil, kdy papežova slova překroutil dost nečekaným směrem.

„Papež chtěl v tomto neformálním kontextu říci, že kritiku vždy považuje za poctu, zvláště, když pochází od významného národa,“ řekl.

Papežova slova týkající se Američanů nepřichází pro ty, co jeho pontifikát sledují pozorněji, jako žádné překvapení, když ti jsou si dobře vědomi, jak pontifik obecně ty yanquis (jak to říká španělsky) – tj. Yankee – nesnáší.

V roce 2016 napsal veterán vatikánské žurnalistiky John L. Allen, že „zřetelným rysem jako Františkovy osobnosti, tak jeho přístupu k americké vládě je dvojaký postoj ke Spojeným státům a k Američanům.“

September 5, 2019 Sean Adl-Tabatabai Zdroj: https://newspunch.com/pope-francis-honor-attacked-americans/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments