Je londýnský starosta předzvěstí konce konzervatismu a vzestupu libertariánství místo něj?

Nezařazené
Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Westminsterský blog Konzervativní žena přišel se sžíravým úvodníkem o nadějích vedení Toryů a o londýnském starostovi Borisi Johnsonovi, do nějž je vkládají, ve kterém se tvrdilo, že to předznamenává konec Konzervativní strany tak, jak ji známe.

Laura Perrins, se pustila do paktu o mlčenlivosti o četných Johnsonových aférách s tvrzením, že chlap, který není schopen dostát svým manželským závazkům, by měl propadnout v testu ‚sociálního konzervatismu‘.

„Ten chlap se dopustil nejméně tří cizoložných afér,“ tvrdí Perrins.

„Z jedné vypadlo dítě – což je fakt, který se pokoušel držet mimo veřejnou doménu – a další vedla k potratu, který Boris Johnson údajně zaplatil v soukromé Portland Hospital v Londýně.“

Kromě tvrzení Perrins i „liberální metropolitní elita“ tvrdí, že běžní konzervativní voliči nepůjdou za Johnsonem, za kterým se táhne stopa levobočků a potratů, takže kdyby se on stal vůdcem, strhlo by to z této strany poslední zbytky hávu konzervatismu, takže pak už Británii místo ní nezbyde nic než libertariáni.

Perrinst tvrdí: „Každý sociálně konzervativní volič by ho už na samotném základě jen tohoto měl zavrhnout.“ Tenhle účinek se už začíná projevovat v průzkumech veřejného mínění; členové Konzervativců mají údajně už dost velkého kormidelníka Davida Camerona, co neumí vzít kormidlo do ruky, a ukazují, že by dali přednost poněkud pravicovější ministryni vnitra Therese May.

Přinejmenším dvě události blízké budoucnosti by mohly spustit změny ve vedení Toryů; propadák v nadcházejících všeobecných volbách, a je možné i to, že tíha hanby, pokud to vláda projede ve skotském referendu o nezávislosti, by mohla být tím, co spustí změny na vrcholu.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments