Jaký je smysl ukrajinského patu

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Někdo se mě zeptal:

Dává ti smysl současná patová situace na Ukrajině? V předchozím článku jsi naznačoval, že si nemyslíš, že Putin vpadne na Ukrajinu, pokud Ukrajina nevpadne na Donbas. Tak co přijde teď? Proč to masivní soustřeďování Rusů na hranicích (pokud tedy média nepřehání)?

Odpověděl jsem:

Putinovým záměrem je zajistit, že když Ukrajina vpadne na Donbas, tak to budou obyvatelé Donbasu, kdo zvítězí. Vyzbrojil a vycvičil je, jak ty zbraně používat, ale kdyby se ruští vojáci potřebovali na Donbas dostat a bojovat tam proti Ukrajině, tak by také potřeboval porazit tamní ukrajinské vojáky. Čeká tedy na invazi Ukrajiny na Donbas.

Biden od Zelenského chce, aby tu invazi nařídil; Zelenskyj to ale udělat nechce, protože potom EU téměř určitě nikdy nedovolí vstup Ukrajiny do EU. Ukrajina EU potřebuje kvůli ztrátě svého hlavního obchodního partnera, tj. Ruska, kvůli protiruskému Obamovu puči z roku 2014.

Pokud by Ukrajina začala s invazí k okupaci Donbasu, tak ji EU nepodpoří, leda by to bylo v reakci na předchozí vpád Rusů na Donbas, neboť jen v takovém případě nebudou z toho masakru obviňovat Ukrajinu. To je důvod, proč Biden od Ukrajiny chce, aby zaranžovala útok pod falešnou vlajkou tak, aby to VYPADALO, že Ukrajinská invaze je obranou proti ruské agresi.

Už dávno se ozývají tvrzení, že ukrajinští nacisté útok pod falešnou vlajkou připravují a Zelenskému vyhrožují pučem k jeho svržení, pokud odmítne umožnit, aby to provedli. On tedy našlapuje po tenkém ledě.

V poslední době ale americká média hlásí, že zpravodajství USA ukazuje, že Putin si naplánoval útok pod falešnou vlajkou, aby ‚ospravedlnil‘ ruskou invazi na Ukrajinu.

Postojem EU je požadovat, aby Ukrajina plnila svůj slib podle Minské dohody z února 2015 vyjednané s vládou Donbasu, aby byl tak Donbas přijat zpět do Ukrajiny bez nepřátelství a s takovou nezávislostí, jakou míval v rámci Ukrajiny Krym v letech 1954-2014, což byl čas, kdy Krym býval součástí Ukrajiny místo částí Ruska, kterou býval od roku 1783. Kdyby ale Zelenskyj postupoval podle dohody Minsk II (kterou Holand, Merkelová a Putin donutili podepsat jak Ukrajinu, tak Donbas), tak ho nacisté svrhnou.

Věřím, že Zelenskyj dělá vše, co může, aby vyhověl EU a ne USA, ale zůstal přitom stejně naživu.

BY TYLER DURDEN

MONDAY, FEB 14, 2022 – 04:30 AM

Authored by Eric Zuesse via TheDuran.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/zuesse-making-sense-ukraine-standoff

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments