Jak se spustil evropský pokřik, tak Ukrajina rychle couvá z hrozeb, že zastaví ruský tranzit plynu

Nezařazené

Jaceňjuk za to nemůžu

Netrvalo to dlouho.

Před pár dny vždy spolehlivě zábavná loutková vláda Ukrajiny, jejíž samotná existence je díky jejím Západním pánům, určitě nadřízených Victorie Nuland, rychle zapomněla, že nemá absolutně žádnou páku, kterou by si mohla odcizit nejen Rusko, ale i Evropu (čti Angelu Merkel) a oznamovat, že by mohla zavřít ruský energetický tranzit přes tuto zemi (tj. ruské dodávky plynu do Německa), aniž by k takovýmto směšným hrozbám dostala předchozí schválení od Angely Merkel, takže Evropa – která si vybavila děsivou vzpomínku na počátek roku 2009, a uvědomila si, že zima je už za rohem – rychle Kyjevu připomněla, kdo to tu má na povel, a svým loutkám zdůraznila, je proti jakémukoliv ukrajinskému zavírání ruského plynu, hlásí Bloomberg s citací činitelů EU.

„Různé části“ ukrajinské vlády „aktivně uvažují“ o odříznutí tranzitu ruského zemního plynu přes Ukrajinu jako o součásti možných sankcí proti Rusku, řekl jistý činitel Evropské unie. EU by byla proti takovémuto kroku ukrajinské vlády, která koncipuje legislativu umožňující sankce proti Rusku kvůli jeho kradmému vměšování do východní Ukrajiny, řekl tento činitel EU reportérům v Bruselu pod podmínkou anonymity.

Podpořte Reformy zakoupením tématického užitkového předmětu na eshop.reformy.cz

„Bezpečné dodávky energie přes Ukrajinu se ale musí udržovat,“ řekl tento činitel.

Překlad: promiň, Ukrajino, ale když se musí Evropa rozhodnout mezi tebou a ruským plynem, tak plyn vždy vítězí.

Můžete si být jisti, že k Ukrajině se to poselství dostane velice rychle, a jak řekl Bloomberg její ministr energetiky Jurij Prodan, Ukrajinské sankce budou zamířený proti ruským společnostem, nikoliv proti specifickým zdrojům s tím, že seznam společností bude schválen Národně bezpečnostní a obrannou radou, řekl Prodan, když odmítl jmenovat dotčené subjekty. (Vsaďte, jakou částku peněz chcete, na to, že na řečeném seznamu nebude Gazprom.)

Ukrajinská energetická společnost Naftogaz dodala, že Ukrajina by mohla zakázat tranzit zemního plynu „určitým“ společnostem. V takovém případě by ale jejich protějšky, na které nejsou sankce, mohly plyn přes Ukrajinu přepravovat; bylo by jen třeba podepsat dohodu s ukrajinským operátorem plynovodu.

Naftogaz to uzavřel tím, že zůstane spolehlivým partnerem EU pro tranzit plynu, čili malou poslušnou loutkou.

A teď už Putin ví určitě to, co věděl celou dobu, že na Evropu má všechny páky, a tudíž Ukrajina určitě od něj nemůže čekat, že by někdy v dohledné době couvnul.

Zdroj: zerohedge.com

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments