Jak maličká zemička dezertovala od NATO a hrozí, že zabrání válce s Ruskem

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Z chorvatského prezidenta se stal zvrhlík! Pokouší se zabráni válce kvůli Ukrajině. A ono by to mohlo fungovat. Už nějakou dobu bylo jasné, že aliance je ohledně zapojení na Ukrajině rozdělená. Amerika, Británie, Polsko a Pobaltské státy tam přemisťují zbraně. Ale Německo do konfliktní zóny jakékoliv německé zbraně odmítlo poslat.

Prezident Biden uvedl 8 500 vojáků do „vysoké pohotovosti“ a varoval, že by do Východní Evropy mohl nasadit 50 000 vojáků. Vznikla otázka, bude NATO stát za tím stupňování nátlaku? Nebo nasazení vojsk ke konfliktní hranici vyvolá rozkol v alianci?

Teď tu máme díky chorvatskému prezidentovi předběžnou odpověď. „Chorvatsko v případě eskalace žádná vojska nevyšle,“ řekl Zoran Milanovič. „Naopak odvolá z NATO všechna vojska do posledního chorvatského vojáka!“

To je pozoruhodné, protože to nepochází od žádného euroskeptika, za nímž se táhne historie útoků na NATO. Milanovič je členem centro-levicové chorvatské Sociálnědemokratické strany, která je tvrdě proevropská. Ale i mnozí se sympatiemi k Evropě se nechtějí nechat zatáhnout do konfliktu s Ruskem.

Pan Milanovič zašel ještě dále a poukázal na dvě věci, o nichž mluvit je na Západě téměř univerzálně zakázané.

1. Poukázal, že k ukrajinskému konfliktu dochází na prahu Ruska.

2. Řekl, že NATO „musí uzavřít smlouvu, která bude brát ohledy na „bezpečnostní zájmy Ruska.“

Tato tvrzení porušují Západní ortodoxii o ukrajinském konfliktu. Uznávat, že Rusko má legitimní bezpečnostní zájmy, je zakázáno. Navrhovat diplomatické řešení místo boje v zástupné válce znamená exkomunikaci.

Žádné překvapení, že Milankovič je teď cílem útoků. I jeho vlastní ministr zahraničí se pokouší ho shazovat. „Prezident nemluví za Chorvatsko, nýbrž za sebe,“ řekl ministr zahraničí Grlič-Radman. „Jsme a zůstaneme loajálním členem NATO.“

Tento politický rozkol s Grličem- Radmanem tu, protože ten je v Chorvatsku z centro-pravicové strany. Ale je tu i hlubší rozkol: o tom, jestli bezmyšlenkovitě následovat Západní konsensus nebo prosazovat „Chorvatsko v první řadě!“ Milankovič mluví jako patriot.

Teď totiž vzniká otázka: Kolik dalších patriotů ještě v NATO je? Promluví i další hlavy států a prohlásí, že jejich země nemají na válku s Ruskem chuť?

Velitele německého námořnictva takové vyjádření stálo kariéru. Milankovič právě ohrozil svou reputaci. Kdo bude další?

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, JAN 27, 2022 – 02:00 AM

Authored by Clint Ehrlich,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/why-tiny-nato-country-went-rogue-trying-prevent-war-russia

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments