Izraelský Prymula varuje, že vakcína na COVID od Pfizer má jen poloviční účinnost oproti inzerované

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Jak už jsme poukazovali ve středu, tak Izrael, který je v čele světa v tempu jakým očkuje celou svou (relativně malou) populaci, rychle přišel na to, že injekce na COVID-19 od Pfizer se vůbec neblíží účinnosti 95%, jak je to inzerováno na základě výsledků 3. fáze testů tak, jak je zveřejnila společnost i Federální úřad pro potraviny a léčiva (FDA).

Graf níže poprvé zveřejněný jako součást dat z testů fáze 3 u Pfizer poukazuje, že do vzniku imunity u pacientů, kteří obdrželi vakcínu, může být krátké zpoždění.

Včera však zdravotní experti v Izraeli odhalili, že imunita poskytnutá vakcínou, zvláště během počátečních týdnů mezi první a druhou dávkou by mohla být ještě daleko nižší, než vše, co se uvádí.

Protože ve středu Dr. Nachman Ash, něco jako „izraelský Prymula,“ řekl, že první dávky injekcí na COVID nezvýšily imunitu natolik, nakolik doufali.

Místnímu médiu Army Radio řekl, že „mezi první a druhou injekcí vakcíny bylo infikováno mnoho lidí,“ s dodatkem, že může trvat 10 dnů i déle, než se imunita rozběhne.

Samozřejmě, že nic z toho není nějak zvlášť neočekávané. Jak jsme poprvé před třemi týdny referovali, místní média v Izraeli hlásila, že stovky pacientů byly po obdržení první dávky infikovány.

Izrael také dostal svůj řádný podíl pacientů s „averzní“ zdravotní reakcí, kdy jeden doktor dokonce po obdržení první dávky zemřel, neboť tato země se hrne do očkování občanů injekcemi, které ještě moc otestované nejsou.

Mezitím v USA Joe Biden a jeho administrativa vyhlašuje pravomoci pro dobu války, aby zajistil dodávky kriticky důležitých surovin potřebných k výrobě vakcín, když nedávný logistický propad znehodnotil 21 dodávek vakcín Moderna, čímž město New York přinutil odložit více než 20 tisíc pozvánek na injekce.

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, JAN 21, 2021 – 10:38

Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/israels-dr-fauci-warns-pfizers-covid-vaccine-only-half-effective-advertised

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments