Izraelský ministr: Nadešel čas zabít Asada

Nezařazené

(Foto: cs.wikipedia.org)

 

 

Jak psal Jerusalem Post, Izraelský ministr výstavby Yoav Galant žádá smrt Asada. Žádá tak na základě zprávy amerického ministerstva zahraničí o použití vězeňského krematoria pro utajení masového vraždění nedaleko Damašku.

Ve svém projevu na konferenci poblíž Jeruzaléma tento vysloužilý generál izraelských obranných sil řekl, že ve světle nedávných obvinění, že Asadův režim provedl masové popravy a spálil těla obětí, musí být Asad zabit.  

Realita je taková, že jsou v Sýrii lidé vražděni, záměrně zasahováni chemickými zbraněmi, jejich těla jsou pálena, tedy něco 70 let nevídaného. Podle mého jdeme přes čáru. Podle mého přišel čas Asada zabít. Takto jednoduché to je,“ řekl Galant, který v minulosti sloužil jako šéf jižního velení Israel Defense Forces. Podle něho se Asadovy akce v Sýrii nestávají ničím jiným než genocidou se stovkou tisíc zavražděných.

Galant také přirovnal zabití Asada k useknutí hadího ocasu. „Potom se můžeme zaměřit na hlavu, která je v Teheránu.“

V konverzaci s Times of Israel si po svém projevu stál Galant za svými výroky a přiznal, že mířené politické vraždy jsou obecně v rozporu s mezinárodním právem, ale ujasnil, že se zde nehovoří o praktikách. Dodal, že kdokoli vraždící lidi a spalující jejich těla nemá na tomto světě místo.

Podle posledních zpráv ministerstvo zahraničí USA obvinilo Asadův režim z masových vražd tisíců vězňů a spálení jejich těl ve velkém krematoriu za hlavním městem.

Spojené státy tvrdí, že věří, že kolem 50 zatčených je denně oběšeno ve vojenské věznici Saydnaya, asi 45 minut od Damašku. Říkají, že mnoho těl je pak spáleno v krematoriu. „Máme za to, že krematorium slouží k pokusu o utajení rozsahu masových vražd,“ řekl Stuart Jones, vrchní americký diplomat pro Střední východ, v obvinění syrské vlády, že se uchýlila k nové rovině podlosti.“

Podle Galanta zatímco není jasné, zda bylo krematorium používáno celá poslední léta, je nezbytně nutné nyní něco udělat. „Obamova vláda udělala strategickou chybu, když se odchýlila od podporování sunnitských zemí ve snaze přiblížit se zemím šíitským, což je v Trumpově vládě odlišné.

Ve svém projevu Galant též zmínil, že v širším kontextu Asad a jeho spojenec Hizballáh, libanonská teroristická skupina, jsou větší světovou hrozbou, než Islámský stát a jiné sunnitské teroristické skupiny.

Až do doby před rokem a půl Sýrie vypadala, že směřuje k sunnitským pravidlům, ale po ruské intervenci, kdy byly použity metody z Čečenska jako blokování měst za pokračujícího leteckého bombardování, vůle rebelů bojovat byla zlomena a situace se obrátila. Ale ačkoli Rusové nyní podporují Asada, uvědomují si důležitost tohoto regionu a chápou, koho jsou spojenci,“ řekl Galant.

Uvědomují si, že po skončení války zůstane v Sýrii 20 milionů Sunnitů, kteří budou chtít pomstít smrt svých bratrů a Rusové vědí, že budou terčem,“ řekl Galant a dodal, že Rusové budou hledat způsoby, jak si se Sunnity zlepšit vztahy, včetně obětování Asada.

Ve věci Islámského státu byl izraelský ministr lakonický: „Svět vyhladí ISIS, Muslimské bratrstvo a al-Kajdá,“ řekl. Vychází prý z faktu, že tyto teroristické skupiny nemají takovou podporu, jako Sýrie a Hizballáh, kteří jsou podporováni Íránem.

Jeho skutečným hlavním ohniskem byl Teherán: „Za Sýrií stojí Hizballáh, který má podporu Íránu. Írán je bezpečnostní hrozbou celého světa. Írán je problem, nikoli řešení. Dostaneme-li Asada, dostaneme pak Teherán. Dostaneme-li hadův ocas, dostaneme v Teheránu jeho hlavu.“

Ve zkratce, je osvěžující, že ve stále více vratkém světě se na Středním východě zcela nic nezměnilo.

 

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2017-05-16/israel-minister-time-has-come-assassinate-bashar-assad

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments