Izrael se chystá na masovou imigraci francouzských Židů

POLITIKA, Světová

20 Dec 2018

TEL AVIV – Izrael spouští napříč všemi vládními orgány rozsáhlou iniciativu, aby nalákal až 200 000 francouzských Židů k imigraci do Izraele, oznámil ve středu izraelský ministr diaspory.

Francouzští Židé v obavách o svoji budoucnost ve světle těch sérií islamistických teroristických útoků v posledních letech a vůbec během obecného nárůstu antisemitských incidentů, čím dál tím více zvažují přesídlení do Izraele. Data ukazují, že 43 % francouzského Židovstva, čili asi 200 000 lidí vyjádřilo zájem o aliyu, čili o imigraci do Židovského státu.

„Každý Žid ve Francii by měl vědět to, co by si měli uvědomit i všichni Židé kdekoliv na světě, že Stát Izrael na ně čeká s otevřenou náručí,“ uvedl v prohlášení Bennett.

„Imigrace do Izraele nekončí dnem příjezdu, to je jen začátek,“ pokračoval Bennett. „Tento stát pomůže s absorpcí ve všech oblastech – s jazykem, se vzděláním, s bydlením, se zaměstnáním a se spoustou dalších věcí. Zařídíme to.“

Tento navrhovaný projekt vedený Bennettem a předsedou Národní ekonomické rady Avi Simhonem bude izraelskému kabinetu prezentován v neděli. Přítomni budou zástupci z kanceláře ministerského předsedy, ministra financí, ministerstva školství, ministerstva práce, sociálního zabezpečení a služeb, ministerstva bydlení a infrastruktur, ministerstva imigrace a absorpce, ministerstva hospodářství a ministerstva pro záležitosti diaspory.

Konečný návrh bude vypracován do dvou měsíců a prezentován ministerské komisi pro absorpci a imigraci pod ministerským předsedou Benjaminem Netanyhuem, který v současnosti slouží i jako ministr pro absorpci. V komisi jsou rovněž ministr financí Moshe Kahlon, ministr ochrany životního prostředí Ze’ev Elkin, ministr turistiky Yariv Levin, Simhon a personální šéf předsedy vlády Yoav Horowitz.

„Jsou to lidé plní morálky, Sionisté, milovníci Židovského lidu a Izraelské země a je naší morální povinností jim pomoci,“ řekl Bennett minulý týden francouzským Židům.

V roce 2015 po sérii teroristických útoků, v nichž bylo zabito pět Židů, řekl v televizním projevu Netanyahu, že „Stát Izrael je naším domovem.“

„Všichni Židé, kteří chtějí imigrovat do Izraele, zde budou vřele a s otevřenou náručí vítáni,“ dodal.

Zdroj: https://www.breitbart.com/middle-east/2018/12/20/israel-prepares-for-mass-immigration-of-french-jews/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments