Italy zavřeli do lockdownu a migrantům otevřeli přístavy, stěžuje si Matteo Salvini

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

ŘÍM – Vůdce italské strany Liga zlořečil dvojím standardům, kdy Italové dostávají „pokuty a lockdowny,“ zatímco ilegální imigranti dostávají „otevřené přístavy.“

Vláda ministerského předsedy Giuseppe Conteho zvedla do bezprecedentních výšin pokuty pro ty, kdo porušují národní povinnost nosit masky a další omezení osobních svobod, zatímco migranti každodenně bez odporu proudí do země, stěžuje si pan Salvini.

Salvini ve facebookovém příspěvku z pondělního rána uvádí, že v neděli dorazilo z Afriky na italský ostrov Lampedusa asi 400 migrantů a v pondělí se přidaly další tři čluny s 200 dalšími migranty.

Zdravotní vyhlášky ministerského předsedy se zjevně na migranty „nevztahují,“ napsal Salvini.

Vůdce Ligy rovněž vyjádřil svůj odpor k novým opatřením lockdownu tvrzením, že taková léčba je horší než choroba.

„Doufám, že se nedostaneme až k novému úplnému zavření, protože to by byla skutečná ekonomická, sociální i emotivní katastrofa,“ napsal na Facebook. „Existují alternativy? Ano, domácí péče, protože často jsou rizika léčby horší než ta choroba.“

Je divnou ironií, že v pátek média odhalila, že tuniský imigrant Brahim Issaoui, co ubodal za výkřiků „Alláhu akbar“ tři lidi v jihofrancouzském kostele Notre Dame, připlul 20. září právě na ostrov Lampedusa, než vyrazil na sever do Francie, kde provedl svůj útok.

Italské úřady údajně pana Issaouie daly do karantény a vydaly mu deportační příkaz, načež ho pustily a on se potom vydal do Francie.

K útoku nožem došlo v asi 9:00 h místního času v jižním městě Nice. Podezřelý třímající patnácticentimetrovou čepel zabil tři lidi, jedné ženě skoro uřízl hlavu a několik dalších zranil.

ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

2 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2020/11/02/matteo-salvini-italians-get-lockdowns-migrants-get-open-ports/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments