Italští Židé zuří, neboť městská správa použila na plakátech prvomájových oslav frázi ‚práce osvobozuje‘

Evropská Unie, POLITIKA

Členové italské židovské komunity vyjádřili hněv, když městská správa Neapole k oslavám Prvního máje vytvořila transparent se stejnou frází, jaká se používala na vratech do tábora smrti Auschwitz.

Ta fráze „solo il lavoro rende liberi“, čili „jedině práce osvobozuje“ se objevila na transparentech vytvořených Odborem pracovního a sociálního zabezpečení Neapole, přičemž je skoro stejná jako neblaze proslulý slogan z brány do Auschwitzu, tj. „Arbeit Macht Frei“, čili „práce osvobozuje“

Na tyto transparenty okamžitě zareagovala Židovská komunita Neapole prohlášením: „Považujeme tuto epizodu za nebezpečný příklad, jak se k přímé znalosti toho, co se dělo, v určitých správních úřadech přihlíží čím dál méně, když evidentně už začíná být čím dál více ve zvyku ty historické události spíše trivializovat, než aby se správně vnímaly v jejich skutečném významu.“

Radní pro tento sociální a pracovní úřad v rámci městská správy Neapole tudíž plakáty rychle změnila na frázi – „jen práce přinese důstojnost,“ a tvrdila, že ve stresu při řešení koronavirové infekce napsala malý přebrept.

Prezidentka Židovské komunity Neapole Lydia Schapirer řekla, že „takové lehkomyslné hrátky se slovy, odhalují nepřijatelnou povrchnost, necitlivost a přezíravost u části institucí.“

Mnozí levicoví politici, odboráři a další skupiny byli kvůli epidemii koronaviru tentokrát nucení účastnit se prvomájových oslav jen přes internet, místo aby se jich účastnili osobně.

Tohoto data rovněž jako záminku pro násilí zneužili militantní krajně levicoví extremisté z Antifa ve městech jako Paříž a zvláště Berlín, kde letos došlo k násilnostem, při nichž skupina asi 15 lidí zaútočila na tým žurnalistů z televize ZDF.

Čtyři členy tohoto televizního štábu se zraněními odvezly záchranky do nemocnice, kdy ve dvou případech šlo o velmi těžká zranění. Ve spojitosti s tímto incidentem policie zatkla pět mužů a ženu, o nichž se domnívají, že jde o krajně levicové extremisty.

Joel Pollak / Breitbart News

CHRIS TOMLINSON

3 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/03/italian-jews-angered-as-city-uses-work-sets-you-free-on-posters/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments