Italští politikové v reakci na koronavirus strhávají vlajky EU

Evropská Unie, POLITIKA

Čím dál vice a vice Italů propadá deziluzi z Evropské unie, když mají pocit, že od tohoto bloku se jim vůbec nedostává při potýkání se s pandemicí COVID-19 žádné podpory, hlásí Daily Sabah.

Na sociálních médiích obíhají scény zobrazující, jak lidé v této středomořské zemi strhávají vlajky EU a nahrazují je ruskými nebo čínskými vlajkami. K tomu začalo docházet, protože Rusové a Číňané do Itálie dodali lékařské dodávky, přičemž EU byla za to, jak reagovala v časech, když tisíce Italů umíraly, kritizována. Dokonce New York Times klíčového hráče projektu EU Německo kritizoval za to, že toho moc v pomoci jiným zemím neudělalo.

Minulý měsíc, jak už Voice of Europe referoval, Německo zablokovalo velice potřebné dodávky zdravotních pomůcek směřujících do Švýcarska a Rakouska.

Kurz slams Germany for blocking medical supplies bound for Austriahttps://t.co/nHDcze9wYm

— Voice of Europe 🌍 (@V_of_Europe) March 30, 2020

Rakouský kancléř Sebastian Kurz tento krok odsoudil slovy: „K něčemu takovému, že se dva týdny hádáme, abychom se domohli toho, že se náklaďáky s ochrannými maskami, které jsme už zaplatili, a zoufale je potřebujeme, přestanou blokovat na německé hranici, by docházet nemělo.“

Poslanec Sněmovny italského parlamentu Fabio Rampeli nahradil v parlamentu vlajku EU italskou národní vlajkou. I italský ministerský předseda Giuseppe Conte, ač levičák, varoval, že vůdci EU se asi dopustili „tragických chyb,“ když zdůrazňoval, že tato země „strašně trpí“ a „nemůže si dovolit žádné otálení.“

pic.twitter.com/q6kTukzZs6

— Fabio Rampelli (@fabiorampelli) March 30, 2020

Jak už Voice of Europe referoval, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen popsala pandemii koronaviru jako „bod zvratu“ pro EU. Tato krize a politická reakce na ni může Evropskou unii buď vztyčit, nebo strhnout.

By Frankie Rufolo 3 April 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/04/italy-politicians-remove-eu-flags-over-coronavirus-response/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments