Italský prezident vystoupil proti Salvinimu: ,,Vítat uprchlíky je naší ‚povinností“

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Italský prezident Sergio Mattarella během projevu ke Světovému dni uprchlíků tvrdil, že „povinností“ všech Italů je vítat uprchlíky.

Italský prezident zdůrazňoval, že Itálie má „silný morální a právní závazek“ přijímat uprchlíky, což uváděl, i jako základní princip italské ústavy, dle Il Giornale.

„Uprchlíci nám každý den tvrdě připomínají příběhy o utrpení, diskriminaci, odtržení od rodiny, vlasti a o vytržení z kořenů,“ kázal Mattarella.

„Všichni lidé byli ve své historii oběťmi tragédií takovéto povahy. Závažné těžkosti, které postihly lidi z regionů k nám velice blízkých, si pak zasluhují pečlivou reflexi příčin těchto tragédií a to, abychom na ně odpověděli tak, jak požadují,“ dodal.

Ač italský prezident řekl, že je povinností Italů vítat uprchlíky, tak rovněž uznával, že Itálie by neměla jednat sama, když říkal, že „tyto akce se musí koordinovat za účasti mezinárodní komunity, a to především na evropské úrovni,“ kdy argumentoval, že Evropská unie musí přijmout celoevropskou politiku.

Dodal k tomu, že EU „musí být protagonistou rozvoje společné politiky, která umožní tlumit konflikty a podporovat bezpečnost a rozvoj potřebný pro lidi nejvíce vystavené humanitárním krizím pomocí strukturovaného partnerství se zeměmi a komunitami, které se ujaly uprchlíků a žadatelů o azyl.“

Takovéto komentáře ostře kontrastují proti těm, které často pronáší populistický ministr vnitra a de-facto skutečný vůdce Itálie Matteo Salvini, který zavřel italské přístavy pro lodě neziskovek vozících migranty, a omezil tak počet přicházejících migrantů o více než 90 procent.

Salviniho politiky také vedly k prudkému poklesu počtů utonutí migrantů ve Středozemním moři.

Mattarella dával už v minulosti najevo, že není zrovna největším fanouškem současné populistické koaliční vlády, když původně v květnu loňského roku odmítal jmenovat vládu koalice mezi Salviniho Ligou a Hnutím pěti hvězd.

Po počátečním odmítání se mnoho Italů uchýlilo na sociální média a volali tam po impeachmentu Mattarelly.

VINCENZO PINTO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/21/italian-president-welcoming-refugees-duty/

 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
1 rok před

Zbláznil se italský prezident ?

Nasrat
1 rok před

Ano, vítat uprchlíky střelbou z kulometů je povinností každého bílého Evropana!